Na hali w Bielszowicach, dzielnicy Rudy Śląskiej doszło w poniedziałkowe popołudnie do klasycznego meczu na szczycie. Naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny, które w sposób zdecydowany zdominowały rozgrywki Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej rocznika 2004. Wystarczy wspomnieć, że w rozegranych dotychczas 15. kolejkach „Bystrzanki” tryumfowały we wszystkich swoich meczach, a zespół Zgody – wciąż aktualny Mistrz Śląska tej kategorii wiekowej – punkty stracił tylko raz, przegrywając na początku grudnia właśnie pod Klimczokiem (36:29 dla KS Bystra). Poniedziałkowe starcie wydawało się więc być w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć sezonu 2017/18 kluczowe.

Mecz na specyficznej hali w Bielszowicach lepiej zaczęły „Bystrzanki”, które przez kilka pierwszych minut były skuteczniejsze i utrzymywały skromne prowadzenie. Wszystko zaczęło komplikować się mniej więcej w połowie pierwszej odsłony, kiedy to w obliczu gry w przewadze (kara 2. minut dla przejawiającej ogromną ochotę do gry Emilii Więckowskiej) rywal zdołał podopieczne trenera Romana Kubicy dogonić, a chwilę potem, niejako z rozpędu, budować coraz znaczniejszą przewagę. Do szatni oba zespoły schodziły z 4. bramkowym prowadzeniem miejscowych i pewną obawą, że zawodniczkom z Rudy Śląskiej może udać się zbudować przewagę 7. bramek, która pozwoli na odrobienie strat z Bystrej i handicap w dalszej walce o tytuł.

Druga połowa, a zwłaszcza jej dalsza część, była w wykonaniu „Bystrzanek” wyraźnie lepsza. Nasze piłkarki postanowiły rzucić rówieśniczkom ze Zgody rękawice i spróbować powalczyć o korzystny wynik. Doprawdy rewelacyjną partię rozgrywała tego dnia Zuzanna Gruca, która rozrywała szyki obronne miejscowych raz po raz, wielokrotnie utrzymując swój zespół „pod tlenem”. W ważnych dla przebiegu meczu momentach błysnąć potrafiły także pozostałe zawodniczki. Dzięki ofiarnej pogoni udało się tuż przed końcem meczu doprowadzić do remisu 30:30. W serii rzutów karnych lepsze co prawda okazały się szczypiornistki z Rudy Śląskiej, lecz odrobiły one tym sposobem ledwie punkt i wciąż tracą do piłkarek KS Bystra punktów 2. Teraz wystarczy wygrać pozostałe do końca rozgrywek mecze z ekipami z Tychów i Łazisk Górnych, by świętować tytuł najlepszej ekipa na Śląsku w kolejnej kategorii wiekowej. Ściskamy kciuki!!

ZGODA RUDA ŚL. 2004   vs   KS BYSTRA 2004     30:30 (15:11)   k: 4:2

BRAMKI:  Gruca 12, Tobiasz 6, Więckowska 5, Wołoch 3, Radecka 3, Pinkas 1

SKŁAD KS BYSTRA 2004:
Emilia Kąkol (GK), Gabriela Paluch  (GK), Martyna Mrowiec (GK), Julia Wołoch, Emilia Więckowska, Martyna Radecka, Zuzanna Tobiasz,  Zuzanna Gruca, Klaudia Gabryś, Nikola Krajewska, Magdalena Pinkas, Aleksandra Bomber, Aleksandra Szczyrk, Wiktoria Jakubiec    TRENER:  Roman Kubica