Przerwa między rozgrywkami to czas w wielu klubach, także tych na poziomie Klasy A, bardzo gorący. My jednak uspokajamy, absolutnie nie chodzi tutaj o żadne dymisje. Wręcz przeciwnie, sztab szkoleniowy „Bystrzaków” nieznacznie nam się powiększył. W następnym sezonie funkcję pierwszego trenera już samodzielnie pełnił będzie Maciej Tokarczyk. Robert Tarnawa, tworzący z nim do tej pory trenerski duet, ze względu na nowe zobowiązania w życiu prywatnym i zawodowym, nie będzie dysponował aż tak dużą ilością czasu, który mógłby poświęcić drużynie. W związku z tym będzie w niej pełnił funkcję asystenta naszego pierwszego coacha.

gruby

Do sztabu szkoleniowego dołącza za to dotychczasowy kapitan boiskowy – Jakub Habdas. Kuba, wiosną tego roku zakończył sukcesem kurs trenerski UEFA C, zostając tym samym licencjonowanym szkoleniowcem. Swoje pierwsze doświadczenia z seniorskim futbolem zbierał będzie właśnie w ekipie KS Bystra, łącząc w niej funkcję zawodnika i trenera asystenta. Cały czas szlifuje też warsztat trenując grupy młodzieżowe bielskiego Rekordu.

Dołączenie Kuby do sztaby szkoleniowego będzie dużym wzmocnieniem ze szkoleniowego punkt widzenia. Pozwoli nam to płynniej przeprowadzać treningi oraz wprowadzić jeszcze większą indywidualizację. Są momenty kiedy jest ona kluczowa. Osoby Roberta i Kuby pozwalają mi na planowanie jednostek w ten sposób, aby w odpowiednich momentach ją wykorzystywać. Naszą trojkę swoimi umiejętnościami organizacyjnymi uzupełnia Rafał Jaszczuk, człowiek pełen pasji, potrafiący zadbać o najdrobniejsze nawet szczegóły – Maciej Tokarczyk

Przypomnijmy, że wspomniany Rafał Jaszczuk nową twarzą w otoczeniu ekipy „Bystrzaków” został już nieco wcześniej. Sylwetkę naszego Kierownika poznać będziecie mogli lepiej już wkrótce, przy okazji okolicznościowego wywiadu.