Za naszą drużyną prawdziwa, zimowa rewolucja. Względem jesiennej kadry, z różnych powodów, ubyło wielu istotnych zawodników. Dalsze funkcjonowanie zespołu stanęło pod naprawdę dużym znakiem zapytania. Ostatnia seria otwartych treningów nieco tą sytuację poprawiła i po dwóch weekendach, w których zmuszeni byliśmy odwołać towarzyskie potyczki, w niedzielę stanęliśmy naprzeciw Iskrze Rybarzowice.

Trener Kamil Zoń na mecz rozgrywany w siarczystym mrozie na obiekcie przy ul. Młyńskiej w Bielsku-Białej miał do dyspozycji 15 zawodników. W tej grupie znalazło się 8 graczy znanych już wcześniej z występów w ekipie KS Bystra oraz 7 trenujących z nami od niedawna, których na potrzeby tej relacji nazywamy umownie: zawodnikami testowanymi.

Jako pierwszy w roku 2018 w zestawienie statystyczne wpisał się Sebastian Snaczke, który wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po dynamicznej szarży prawą stroną i celnym uderzeniu pod poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą sytuację sam na sam z bramkarzem Iskry wykorzystał Mateusz Młynarski. W drugiej odsłonie piłkarze z Rybarzowic nieco opadli z sił. Stąd też gracze KS Bystra mieli więcej miejsca na placu, co szybko przełożyło się na mnogość sytuacji. Trzy z nich wykorzystał nieźle dysponowany wczoraj Piotr Hrapkowicz. Swoją bramkę ustrzelił również jesienny goleador, Jakub Habdas. Do siatki trafił też, dobijając uderzenie Wiktora Matlaka, jeden z zawodników testowanych. Nasi przeciwnicy odpowiedzieć zdołali ledwie raz, wykorzystując zamieszanie w naszym polu karnym. Tym sposobem zimowe przygotowania rozpoczynamy z wysokiego C, czego pewnie jeszcze kilka dni temu mało kto się spodziewał.

 

KS Bystra vs Iskra Rybarzowice   7:1 (2:0)

Gole dla KSB: Snaczke, Młynarski, Hrapkowicz 3, Habdas, testowany zawodnik

Skład KS Bystra: testowany zawodnik 1 – Snaczke, testowany zawodnik  2, testowany zawodnik 3, Woźnicki – testowany zawodnik 4, Habdas, Zając, Hrapkowicz, Matlak – Młynarski    Ponadto:  Baścik, testowany zawodnik 5, testowany zawodnik 6, testowany zawodnik 7   Trener: Kamil Zoń