Niedzielne spotkanie z Zaporą Wapienica stanowiło doskonałą okazję na potwierdzenie dobrej formy  i podreperowanie wiosennej zdobyczy punktowej, ponieważ piłkarze Zapory nie spisują się w tej rundzie najlepiej, notując w 5 dotychczasowych meczach 4 porażki. Tak też w istocie się stało. Ekipa „Bystrzaków”, mimo słabszej pierwszej połowy, cieszyć mogła się po ostatnim gwizdku arbitra z kolejnego kompletu punktów.

Pierwsza bramka w starciu na stadionie GOSiR padła w 15 minucie. Wiktor Matlak sprytnie egzekwował rzut wolny z ponad 30 metrów i klasycznym centrostrzałem pokonał golkipera gości. Wyrównanie przyszło w 31 minucie, a dokonał tego soczystym strzałem głową Damian Rodak. Kiedy w 41 minucie piłkarze Zapory (a konkretnie Jacek Wojtyłko) wykorzystali błąd obrony KSB i wyszli na prowadzenie, wydawać się mogło, że trudno będzie o korzystne zwieńczenie tego spotkania. Druga połowa należała jednak zdecydowanie do Bystrzan. Spore ożywienie w szeregi naszych graczy wprowadzili zawodnicy rezerwowi. To właśnie jeden z nich, a konkretnie Jakub Habdas w 50 minucie doprowadził do remisu, trafiając do siatki po dograniu z rzutu rożnego i zamieszaniu w polu karnym graczy z dzielnicy Bielska-Białej. W 75 minucie faulowany w polu karnym był Wiktor Matlak i sam skutecznie egzekwował rzut karny. Kilka chwil później Jakub Habdas ustalił wynik spotkania na 4:2 dla KS Bystra, efektownie lobując bramkarza Zapory. Była to już 15-ta bramka naszego goleadora w bieżącym sezonie.

Dzięki wygranej już wyraźnie, na dystans 7 punktów, uciekliśmy pozostającej na pozycji spadkowej ekipie z Godziszki. 3 zwycięstwa i remis w ostatnich 4 grach każą wysnuwać powoli tezę o dobrej formie „Bystrzaków” tej wiosny. Oby niezła passa trwała jak najdłużej, a gracze KSB skutecznie bronili wyżej postawionej tezy w każdym kolejnym spotkaniu. Pierwsza ku temu okazja 12 ,aja, kiedy to podejmiemy zespół z Kaniowa. Tydzień wcześniej czeka nas przymusowa pauza.

KS BYSTRA  vs  Zapora Wapienica   4:2 (1:2)

Bramki:   Matlak 15′ i 75′ k, Habdas 50′ i 78′ – Rodak 31′, Wojtyłko 41′

KS BYSTRA: Piotr Juraszek – Rafał Rzepecki, Michał Micorek,Krzysztof Baścik (46′ Szymon Zając), Adrian Woźnicki –  Adrian Łabys, Jakub Cybiński, Arkadiusz Komraus, Michał Pachny (64′ Przemysław Musiał), Wiktor Matlak – Bartosz Pachny (46′ Jakub Habdas)

Zapora Wapienica:  Mikołaj Drążek, Arkadiusz Wrzeszcz (60′ Kamil Legut), Rafał Pezda, Grzegorz Wojnicz, Patryk Adamczyk, Łukasz Pierlak, Marcin Czajciński (70′ Michał Zieliński), Jeremiasz Barański (60′ Adrian Mętel), Damian Rodak, Piotr Jeziorski (80′ Tomasz Wichrzycki), Jacek Wojtyłko

Sędziowali:  Mateusz Długosz / Marek Stroński / Jakub Kielar