Tym samym kilkutygodniowa saga poszukiwania nowego trenera dla ekipy „Bystrzaków” dobiega końca. Podczas drugiego spotkania włodarzy Klubu z trenerem Kucharskim, które odbyło się w środę, osiągnięto porozumienie oraz ustalono szczegóły przyszłej współpracy. Tym samym zyskaliśmy na naszej ławce szkoleniowca niezwykle doświadczonego i obeznanego w realiach lokalnego futbolu.

Pan Wiesław Kucharski bielską Klasę A zna nie gorzej niż własną kieszeń. Od 2007 roku przez 9 kolejnych sezonów prowadził drużynę Przełomu Kaniów, która w tym czasie regularnie siała postrach wśród ligowych konkurentów, praktycznie nie schodząc z podium rozgrywek. Przygoda trenera Kucharskiego z zespołem z Gminy Bestwina zakończyła się w czerwcu 2016 roku. Co ciekawe, w jego pożegnalnym meczu Przełom musiał uznać na stadionie w Wilkowicach wyższość zawodników KS Bystra (5:1). Nasz nowy trener może poszczycić się także całkiem przyzwoitą przeszłością zawodniczą, naznaczoną grą w m.in. BKS Stal B-B i Góralu Żywiec. Pierwsze trenerskie szlify zbierał także w klubach czechowickich: Kontakcie oraz MRKS II.

15554790_1177575005630069_2009949664_n

Urodzony w Miedźnej szkoleniowiec do pracy z pierwszą drużyną przystąpi równo z początkiem startu zimowych przygotowań. Te, póki co nieco orientacyjnie, zaplanowane zostały na 10 stycznia. Wtedy też po raz pierwszy spotka się z piłkarzami KS Bystra.

Nowemu trenerowi naszych seniorów życzymy w pracy pod Klimczokiem samych sukcesów!!!