W czwartek rano odbył się ostatni w tym sezonie mecz młodziczek młodszych naszego Klubu w zmaganiach o Mistrzostwo Śląska. Nasze piłkarki, podobnie jak miało to wielokrotnie miejsce od startu rozgrywek we wrześniu, także i tym razem zaprezentowały wielką determinację, radość w grze, a przy tym zadziwiającą skuteczność, która przełożyła się na prawdziwą, boiskową demolkę wobec kolejnego rywala. Pogoń Zabrze nie miała wielkich szans w starciu z doskonale naoliwioną machiną trenera Marcina Węgrzyna, przegrywając aż 15:42. Imponującym dorobkiem bramkowym podzieliło się między sobą aż 11 zawodniczek, co również w przypadku tej wyjątkowej „drużyny-rodziny” bywało w ostatnich miesiącach mocno charakterystyczne.

POGOŃ ZABRZE 2003  vs   KS BYSTRA 2003   15:42 (5:18)

BRAMKI:  Jakubiec 7, Wołoch 6, Talik 6, Korusiewicz 5, Gierek 5, Wereszczyńska 3, Wrona 3, Widuch 3, Małysiak 3, Baraś 1, Radecka 1

sila

Wygrana w Zabrzu niewiele zmieniła w układzie ligowej tabeli. Pewne rozstrzygnięcia znaliśmy nieoficjalnie od pewnego czasu. Nasze młodziczki młodsze zanotowały wyjątkowy sezon naznaczony fantastycznym osiągnięciem, jakim z całą pewnością jest tytuł Wicemistrzyń Śląska! Ekipa trenera Marcina Węgrzyna pozostawiła w pokonanym polu takie kluby, jak Ruch Chorzów, Sośnica Gliwice czy MTS Żory. Jedynie gorszy bilans bezpośrednich starć zadecydował o tym, że ostatecznie wyżej sklasyfikowana została drużyna MOSM Tychy. Warto tutaj jednak dodać, że to „Bystrzanki” były w tej lidze zespołem zdobywającym zdecydowanie najwięcej goli oraz mogącym pochwalić się najszczelniejszą defensywą. Bilans bramkowy + 280 (drugie Tychy to + 194) robi doprawdy niewiarygodne wrażenie. Można śmiało założyć, że gdyby nie kilka nieudanych, ostatnich minut w domowym meczu z Tychami, kiedy to przyjezdnym udało doprowadzić się do wyrównania, cieszylibyśmy się w Bystrej z mistrzostwa. Taki jednak jest sport..

2. miejsce na Śląsku, pośród tak uznanych klubów, to dla KS Bystra oraz całego szczypiorniaka na Podbeskidziu ogromny sukces i wielka sprawa. Ta grupa pokornych i przeambitnych młodych sportsmenek, dowodzona przez tytana trenerskiej pracy i entuzjastę najdrobniejszych nawet detali, w piękny sposób realizuje swoją sportową przygodę, będąc przy tym najlepszym, żywym dowodem na to, że idea stworzenia w Bystrej uznanego ośrodka szkolenia piłkarek ręcznych byłą pomysłem słusznym i udanym. Talent i zaangażowanie naszych dziewczyn oraz fakt tego, jak wspaniałą grupę stworzyły na boisku i poza nim, każe wierzyć, że z naszym rocznikiem 2003 przeżyjemy jeszcze wiele emocjonujących chwil, a sukces A.D. kwiecień 2017 to tylko początek tej pięknej drogi.

tabela

Teraz nasze medalistki czeka zasłużona, świąteczna przerwa oraz kilka dni luzu. 22-go kwietnia, wespół z młodszą grupą, wyruszą z kolei do Krakowa, gdzie uczestniczyć będą w jednym z największych turniejów piłki ręcznej w Polsce – „Lajkonik Cup 2017”. Będzie to prawdopodobnie ostatnie wielkie wyzwanie tej drużyny w bieżącym sezonie. Kolejny, 2017/18 oznaczał będzie walkę już nie tylko o potwierdzenie wysokiej pozycji na Śląsku i obronę miejsca na ligowym „pudle”. Dwie najlepsze ekipy rozgrywek przyszłorocznych otrzymają bowiem także kwalifikacje do zmagań na szczeblu centralnym i walkę o medale Mistrzostw Polski. Już trzymamy kciuki!

 

WICEMISTRZYNIE ŚLĄSKA 2016/17:

od lewej: Wiktoria Gierek, Emilia Małysiak, Zuzanna Baraś, Martyna Radecka, Sandra Korusiewicz, Magdalena Widuch, Natalia Wrona, Julia Wołoch, Julia Talik, Dominika Jakubiec (C), Kinga Jaszczuk (GK),  Natalia Wereszczyńska, trener Marcin Węgrzyn oraz nieobecne w Zabrzu i na zdjęciu:  Julia Widerska, Maria Marzecka, Julia Śliwa i Wiktoria Żywińska

ekipa