Za Nami pierwszy mecz sezonu z aktualnym wicemistrzem, KS Bestwinka, który zakończył się niestety naszą porażką. Czego Twoim zdaniem zabrakło do sukcesu w ligowej premierze?

Wydaje mi się, że zabrakło nam boiskowej dojrzałości i woli walki. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia, planem na drugą część było udokumentowanie przewagi bramką. Niestety, po szybko straconym golu dla Bestwinki nasza gra zupełnie „siadła”. W poczynania drużyny z Bystrej zupełnie niepotrzebnie wkradł się chaos i pośpiech, a przecież cały czas mieliśmy ponad 40 minut na odwrócenie losów spotkania. Efektem tego były dwie kolejne bramki dla naszych przeciwników. Bestwinkę można było spokojnie wypunktować, czego dowodem była końcówka meczu.

Z szatni słychać głosy, że nie zaprezentowaliśmy się w tym spotkaniu w optymalnej formie. Jak Ty oceniasz te opinie? Na coś Twoim zdaniem w tym sezonie stać „Bystrzaków”?

To oczywiste, że nie zaprezentowaliśmy się tak jakbyśmy tego chcieli. Nasze możliwości są dużo większe i udowodnimy to w nadchodzących meczach. Niedawno rozpoczęte rozgrywki udowodnią na co tak naprawdę stać naszą drużynę. Ja osobiście jestem zdania, że jesteśmy w stanie skutecznie powalczyć o miejsce na ligowym podium i takiego też wyniku bardzo bym sobie życzył.

W meczu z Bestwinką zaliczyłeś bardzo udane wejście z ławki rezerwowych, okraszone szybko zdobytą bramką. Dobrze czujesz się w roli dżokera czy Twoim celem jest jednak podstawowa jedenastka?

Myślę, że celem każdego zawodnika jest podstawowa jedenastka i w moim przypadku zdecydowanie nie wygląda to inaczej. Chcę pomagać drużynie poprzez bramki oraz asysty, co mam nadzieję poskutkuje tym, że trener Kucharski znajdzie dla mnie miejsce w pierwszym składzie. Póki co pozostaje mi czekać na każdą kolejną szansę od naszego szkoleniowca.

siedlarz 2

Jak oceniasz swoją formę na starcie sezonu? Chodzą słuchy, że po letniej przerwie jest z nią całkiem nieźle… 

Do obecnego sezonu podchodzę chyba w najlepszej formie od lat! Nie ma co ukrywać, że straciłem parę kilogramów. Dzięki temu czuje się dużo swobodniej na boisku i mogę robić rzeczy, na które nadwaga nie do końca mi pozwalała. Liczę na bardzo udane rozgrywki w swoim wykonaniu!

Nowy sezon – nowe wyzwania… Jaka atmosfera panuje w drużynie na starcie rozgrywek? 

Atmosfera w naszej szatni jest jak zwykle świetna! Wszyscy doskonale się dogadujemy i dobrze czujemy w swoim towarzystwie, a żartów nie ma końca. Jako zespół postawiliśmy sobie bardzo precyzyjny cel – by w każdym kolejnym meczu walczyć o zdobycie 3 punktów. Myślę, że dobry duch szatni może nam w tym tylko pomóc…

Jakie są Twoje typy jeśli idzie o kluczowe rozstrzygnięcia ligowe? Kto powalczy o mistrzostwo Klasy A? Kto będzie „czarnym koniem” rozgrywek? Kto może być skazany na walkę o utrzymanie?

Moim zdaniem głównymi kandydatami do mistrzostwa Klasy A i awansu będą: nasz ostatni rywal z Bestwinki oraz drugi zespół Rekordu Bielsko-Biała. Pokuszę się o stwierdzenie, że mimo falstartu, to właśnie KS Bystra zaskoczy kibiców i obserwatorów dobrą postawą. Jeśli chodzi o batalię o utrzymanie, wydaje mi się, że stoczą ją między sobą ekipy z Mazańcowic i Godziszki.