Wyprawa do Hecznarowic, na mecz z miejscowym zespołem beniaminka Klasy A, Sokoła Hecznarowice, nie specjalnie nam się udała. Z dalekiego terenu nie przywozimy żadnej zdobyczy punktowej, mimo iż rywal nie postawił poprzeczki zbyt wysoko.

Jedynego gola tego mało emocjonującego starcia oglądać mogliśmy w ostatniej akcji pierwszej połowy. Wówczas to, najlepszy snajper ligi, Adrian Pająk wykorzystał rzut karny, podyktowany po faulu Jacka Włocha w bocznej strefie pola karnego. Wcześniej, w pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy zbyt wielu składnych akcji w wykonaniu którejkolwiek z ekip. Bliscy zdobycia gola byliśmy w 10. minucie, kiedy to lob Jakuba Habdasa, który zauważył wcześniej wysuniętego bramkarza, zatrzymał się na bocznej siatce bramki Sokoła. W 34. minucie dobrym strzałem zza pola karnego popisał się Jakub Cybiński, jednak bramkarz gospodarzy zdołał zatrzymać piłkę, a dobitka Szymona Szczyrka obiła jedynie słupek. Kluczowe  wydarzenie pierwszej odsłony miało jednak miejsce w 21. minucie, kiedy to drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył za faul Sebastian Snaczke. Od tej pory, przez resztę meczu, ekipa KS Bystra radzić musiała sobie w 10-tkę, co w znaczny sposób determinowało jej niemrawe, boiskowe poczynania.

W drugiej połowie próbowaliśmy odwrócić niekorzystny bieg zdarzeń, jednak bez wielkich efektów. W 49. minucie, po akcji Szymona Zająca i Jakuba Habdasa piłkę otrzymuje w polu karnym Wiktor Matlak. Trafia jednak wprost w bramkarza. W 54. minucie do siatki trafia aktywny Habdas, jednak sędzia dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej i bramkę anulował. W 80. minucie swoją szansę miał Rafał Rus, jednak jego uderzenie golkiper Sokoła zbija na słupek. Chwilę później, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Jakub Cybiński z najbliższej odległości trafia wprost w dobrze dysponowanego bramkarza ekipy z Hecznarowic. W tej części gry zespół gospodarzy nie zagroził specjalnie bramce strzeżonej przez Witolda Dylińskiego. My jednak wyjeżdżamy z Hecznarowic bez punktów. Wielka szkoda, bowiem rywal naprawdę nie zaprezentował niczego ciekawego.

Sokół Hecznarowice  vs  KS BYSTRA   1:0 (1:0)

Bramki:   Pająk 45′ k

Sokół Hecznarowice:  Szymon Naglik, Dominik Tlałka, Dawid Pudełko, Piotr Moś, Łukasz Janik, Sebastian Gaweł, Michał Mynarski, Artur Mynarski (85′ Artur Więzik), Rafał Tlałka, Adrian Pająk, Mateusz Markiel

Trener: Mariusz Naglik

KS BYSTRA: Witold Dyliński – Adrian Woźnicki (68′ Eryk Piszczałka), Jacek Włoch, Sebastian Snaczke, Przemysław Harat (72′ Rafał Rus) –  Jakub Cybiński (80′ Piotr Chalecki), Szymon Zając, Wiktor Matlak (60′ Łukasz Kufel), Marcin Siedlarz (46′ Paweł Lewandowicz), Szymon Szczyrk – Jakub Habdas

Kartki: żółte: A. Mynarski, Gaweł, Markiel, Tlałka  /   Snaczke (2), Szczyrk, Lewandowicz   czerwona:  Snaczke 21′

Sędziowali:  Mateusz Nowak / Paweł Susek / Marek Stroński