W rozgrywanym w tropikalnym upale sparingu w Lipowej, w którym naszym rywalem był występujący na poziomie żywieckiej Klasy A miejscowy LKS Skrzyczne, osiągnęliśmy bowiem wysokie i przekonujące zwycięstwo. Przewaga „Bystrzaków” przez cały mecz nie podlegała dyskusji, byliśmy lepsi od miejscowych w każdym elemencie gry, mimo, iż to gracze Skrzycznego wyszli w sparingu na prowadzenie, wykorzystując błąd jednego z bystrzańskich obrońców. Następnie przez długi czas piłka w żaden sposób nie chciała wpaść do miejscowej bramki, mimo kilku sytuacji. W najlepszej z nich poprzeczkę bramki Lipowej obił Szymon Szczyrk. Do wyrównania doprowadził w końcu notujący kolejny fantastyczny okres przygotowawczy Jakub Habdas, który nim umieścił piłkę precyzyjnym strzałem lewą nogą w siatce, zanotował wcześniej udany odbiór. Do przerwy 1:1, mimo naprawdę dobrej gry „Bystrzaków” przez większą jej część. Podopiecznym trenera Wiesława Kucharskiego udało się w jej trakcie skonstruować cały szereg bardzo ładnych, zespołowych akcji oraz wielokrotnie zagrozić bramce strzeżonej przez… i tutaj ciekawostka – testowanego w tym meczu bramkarza KS Bystra, którego ze względu na niedyspozycję golkipera miejscowych „wypożyczyliśmy” przeciwnikowi na 90 minut.

Druga odsłona to już klasyczna gra „do jednej bramki”. Rywal, mimo iż w liczniejszym składzie osobowym niż ekipa KSB, wyraźnie opadł już z sił i zdecydowanie nie był w stanie dotrzymać kroku dobrze dysponowanym „Bystrzakom”. Duży powiew świeżości i dynamiki wprowadził swoim wejściem też Przemysław Harat. To właśnie on był autorem jednego z goli po efektownym rajdzie. Do siatki Skrzycznego trafiali w drugiej odsłonie też Szymon Szczyrk, Adrian Woźnicki, Jacek Włoch i Szymon Zając. W samej końcówce gospodarze zdobyli też swoją honorową bramkę, po pięknym uderzeniu z dystansu w wykonaniu Mateusza Górnego. Wszystko to złożyło się jednak na bardzo wysokie zwycięstwo KS Bystra różnicą aż 6 goli. Doskonałych sytuacji było pod bramką Lipowej z kolei aż tyle, że przy lepszej skuteczności śmiało mogliśmy wyjechać z trzeciego sparingu z dwucyfrowym dorobkiem. Co ważniejsze jednak zaprezentowaliśmy bardzo przyzwoitą formę, bliską tej, którą będziemy chcieli sprezentować rywalom w zmaganiach ligowych. Nim te jednak, czekają nas jeszcze trzy tygodnie przygotowań i dwie kontrolne gry. W najbliższą sobotę w Pietrzykowicach podejmiemy miejscowe Bory. Próbą generalną będzie zaś starcie z Zamkiem Grodziec Śląski.

Skrzyczne Lipowa  vs  KS Bystra  2:8 (1:1)

Gole dla KSB: Habdas 3, Szczyrk, Harat, Woźnicki, Włoch, Zając

Skład KS Bystra: Dyliński –  testowany zawodnik, Chalecki, Snaczke – Matlak, Musiał, Szczyrk, Włoch, Zając – Siedlarz, Habdas    PONADTO: Harat, Piszczałka, Woźnicki
Trener: Wiesław Kucharski

 

2