Julia Wołoch, Emilia Więckowska i Zuzanna Gruca, bo o nich mowa, od dawna należą do wyróżniających się zawodniczek całej sekcji piłki ręcznej w naszym klubie. Za dziewczętami czynny udział w wielu sukcesach klubu, szkoły oraz Kadry Śląska. Wyczyny te, połączone z wyjątkowym potencjałem sportowym wspomnianej trójki, poskutkowały chyba największym wyróżnieniem jakiego dostąpić może młody sportowiec – powołaniem do narodowej kadry.

Reprezentacja Polski rocznika 2004 właśnie rozpoczyna swoją historię. Kilka tygodni temu rolę trenera tej Kadry powierzono Pani Małgorzacie Buksakowskiej, byłej reprezentantce naszego kraju, która w środowisku młodzieżowego handbalu znana jest z osiągnięć z Kadrą Mazowsza oraz zespołem Marcovia Marki. Nowa Pani trener do swoich obowiązków przystąpiła w bardzo aktywny sposób, wynajdując wszelkich okoliczności ku pracy selekcyjnej. Zainteresowanie, jakie wzbudziły w Niej zawodniczki KS Bystra to z pewnością skutek ich dobrej postawy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz ostatniego Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które Pani Trener skrupulatnie obserwowała.

Lato 2019 ma stanowić pierwszy etap w budowaniu nowej Kadry. W tym celu zaplanowano 3 zgrupowania konsultacyjne, na których łącznie zaprezentuje się ok 60 najlepszych zawodniczek z roczników 2004-05 z całej Polski. Wielką radość budzi w nas fakt, że w grupie tej znalazło się miejsce dla 3 Bystrzanek. I tak w dniach 11-16 sierpnia na konsultacji zameldują się Zuzanna Gruca i Emilia Więckowska, a w dniach 17-22 sierpnia przyjdzie czas na Julię Wołoch. Wszystkie zgrupowania odbędą się na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Władysławowie-Cetniewie. To ostatnie tak szeroko zakrojone konsultacje tej Kadry. Jesienią tego roku Reprezentacja Polski 2004 liczyć będzie już zapewne ok 20 zawodniczek.