Maciej Tokarczyk w kończącym się tygodniu przedstawił Zarządowi naszego Klubu informację, iż nosi się z zamiarem rezygnacji z funkcji trenera pierwszej drużyny wraz z końcem rundy jesiennej rozgrywek Klasy A. Decyzja ta jest pokłosiem słabego startu w ligowych zmaganiach i obniżonych morale w samym zespole. Wedle opinii samego trenera, do dalszej i skutecznej walki potrzebny jest nowy, skuteczny bodziec. Na niedzielnym spotkaniu Zarządu Klubu ustalono, iż wspomniana dymisja przyjęta zostanie już teraz, na cztery mecze przed końcem pierwszej rundy zmagań. Jednocześnie postanowiono, że prowadzenie treningów i przygotowanie zespołu do kolejnych meczów spocznie na barkach duetu Przemysław Musiał & Jakub Habdas. Obaj należą do najbardziej doświadczonych zawodników kadry, mają też za sobą pierwsze doświadczenia trenerskie. Jednocześnie w Klubie trwać będą poszukiwania nowego szkoleniowca, który podejmie się wyzwania, jakim jest powrót w górne rejony tabeli Klasy A. Sam trener Tokarczyk nie dystansuje się od klubowego życia. Cały czas pozostaje jego czynnym członkiem i – z całą pewnością – cennym doradcom.

„Dla mnie osobiście to smutny dzień. Z Maćkiem łączy mnie przyjaźń. To jedna z tych relacji, których owocem była idea powstania Klubu i sposobu, w jaki ma on funkcjonować. Przyznaję jednak, także w mojej opinii pewien cykl się zakończył i ta drużyna w naturalny sposób potrzebuje zmiany – nowego impulsu i świeżego spojrzenia. Tak, aby wykrzesać z niej pełnię potencjału, który jest zdecydowanie większy niż dolne rejony a-klasowej tabeli” – Sebastian Snaczke, Prezes KS Bystra

Trener Maciej Tokarczyk szkolił zespół KS Bystra od początku jego istnienia, a więc od lata 2013 roku, z krótką przerwą (10 meczów) wiosną 2014 roku. W trakcie tej ponad trzyletniej przygody poprowadził drużynę w 71 oficjalnych meczach. 32 z nich udało się wygrać. Zanotował też 15 remisów oraz 24 porażki. Bilans bramkowy trzech lat panowania trenera Tokarczyka zamyka się w stosunku 179-131. Niewątpliwie największym sukcesem tego czasu pozostanie wywalczone w sezonie 2014/15 mistrzostwo Klasy B i awans do grona zespołów tworzących stawkę Klasy A.

Trenerze Tokarczyk, dziękujemy! Zapamiętamy Cię jako uśmiechniętego zwycięzcę, dokładnie takiego, jak na poniższym zdjęciu!

10914960_819844928064892_8755623599466807029_o