Wiesław Kucharski z seniorami KS Bystra pracuje od początku bieżącego roku. Wówczas to, równo ze startem zimowych przygotowań, zdecydował się przejąć zespół, któremu w sposób wyraźny i niebezpieczny zaglądnęło w oczy widmo degradacji z Klasy A. Trener Kucharski bardzo szybko znalazł z „Bystrzakami” wspólny język oraz wykrystalizował trzon zespołu. Mimo, iż zarówno sparingi, jak i sam ligowy debiut szkoleniowca (0:3 w Porąbce) przebiegały w kratkę, to stosunkowo szybko udało się drużynie złapać właściwy rytm. Nadrzędny cel, jakim było utrzymanie, udało się wypełnić na 2. kolejki przed końcem zmagań. Być może gdyby dodać do wiosennych poczynań nieco więcej szczęścia oraz brak kontuzji w kończących wiosnę dwóch seriach, ekipa KS Bystra miałaby szansę na finisz na jeszcze lepszej pozycji niż ostateczna lokata nr 10. Warto jednak, na potwierdzenie progresu wykonanego przez zespół pod wodzą trenera Kucharskiego, przytoczyć prostą statystykę, wedle której „Bystrzaki” zdobyły wiosną 20 punktów, wobec ledwie 9 oczek wywalczonych jesienią.

Zimą, podczas negocjacji z trenerem, zobowiązano się do podjęcia współpracy na czas rundy wiosennej. Po jej zakończeniu i pozytywnej ocenie pracy Wiesława Kucharskiego przez Zarząd Klubu, zaproponowano mieszkającemu w Czechowicach-Dziedzicach szkoleniowcowi ofertę kontynuowania a-klasowej misji pod Klimczokiem. We czwartek, po kilku dniach zastanowienia ze strony samego zainteresowanego, stało się jasne, że owocna jak dotąd współpraca będzie prowadzona również w sezonie 2017/18. Pozostaje mieć nadzieję, że niezła, wiosenna dyspozycja była sygnałem wieszczącym nie jeden sukces także w nadchodzących rozgrywkach. W chwili obecnej, zarówno trener jak i piłkarze cieszyć mogą się przerwą w treningach. Przygotowania do rundy jesiennej rozpoczną się najprawdopodobniej w okolicy połowy lipca. Wedle wstępnych zapowiedzi, ligowy start przewidziano na weekend 19-20 sierpień.

„Podjąłem decyzję o kontynuowaniu współpracy z klubem, ponieważ widzę w zawodnikach obecnej kadry pasję i potencjał. Jeśli obędzie się bez ubytków, a zawodników omijać będą kontuzje, to jestem przekonany, że zespół stać na grę o najwyższe cele w Klasie A. Sam jestem ciekaw możliwości tej drużyny…” – Wiesław Kucharski

wies 1