Szymon pod Klimczokiem występował już przez kilka miesięcy dwa lata temu. Do zespołu prowadzonego wówczas przez trenera Macieja Tokarczyka Szczyrk dołączył tuż po awansie do Klasy A, w lecie 2015 roku. Wtedy to, zaliczając w barwach KSB jedną rundę, wystąpił w 14 jesiennych meczach „Bystrzaków”, zdobywając w nich 5 goli. W zimie, gdy skończył się okres jego wypożyczenia, zdecydował się na kontynuowanie przygody z piłką w barwach Zapory Porąbka. Sezon 2016/17 Szymon spędził z kolei w drużynie, której jest wychowankiem – LKS Magórka Czernichów. Pochodzący z Międzybrodzia Żywieckiego zawodnik walczył w barwach Magórki o awans do Ligi Okręgowej, który jednak w dość wczesnej fazie sezonu przestał być realnym celem. Był jednak jednym z najważniejszych elementów układanki trenera Kamila Zonia, która pozwoliła na błyskawiczne doszlusowanie do grona najlepszych zespołów żywieckiej „Serie A”.

szcz

Tego lata Szczyrk ponownie postanowił poszukać nowych wyzwań, a te jak wiadomo pod Klimczokiem są zawsze. Tym sposobem pomocnik, który poza wspomnianą Zaporą oraz Magórką podnosił ongiś swe umiejętności także w młodzieżowych zespołach bielskiego Rekordu, trafia do zespołu trenera Wiesława Kucharskiego w glorii i chwale pierwszego wzmocnienia letniego mercato 2017.

Szczyrk rozpoczyna przygodę nr 2 z naszym Klubem, która  – mamy wielką nadzieję – będzie dłuższa i obfitująca w większe sukcesy niż ta pierwsza. My zyskujemy za to piłkarza, który względem poprzedniego pobytu wyróżnia się znacznie większą dojrzałością i boiskowym doświadczeniem. W lecie 2015 roku przychodził do nas przejawiający imponujące przebłyski zawodnik jednego ze słabszych klubów żywieckiej Klasy A. Dziś – kapitan i motor napędowy jednego z czołowych jej zespołów.

Trzymamy kciuki za niekończącą się liczbę doskonałych występów w koszulce KS Bystra, popartych drużynowymi osiągnięciami!!

„Bardzo cieszę się, że mogę znowu zagrać w barwach KS Bystra! Poprzedni mój pobyt tu i grę dla wyjątkowej, bystrzańskiej publiczności wspominam z dużą przyjemnością. Mam nadzieję, że tym razem będzie jeszcze lepiej. Przybyłem tu żeby wygrywać!” – Szymon Szczyrk
1
2
3