Nowy sezon  (2017/18) zmagań organizowanych przez Śląski Związek Piłki Ręcznej uznać można oficjalnie za otwarty. W nim nasz Klub reprezentować będą już 4 zespoły piłkarek ręcznych, w kategoriach 2003 (Młodziczki A), 2004 (Młodziczki B), 2005 (Dziewczęta A) oraz 2006 i młodsze (Dziewczęta B). Jako pierwsze do ligowej rywalizacji przystąpiły najstarsze z tego grona. Podopieczne trenera Marcina Węgrzyna, czyli aktualne Wicemistrzynie Śląska na starcie zmagań czekało z całą pewnością jedno z najpoważniejszych wyzwań, czyli wizyta w Gliwicach i pojedynek ze swoimi rówieśniczkami z SPR Sośnica.

Ligowa premiera stanowiła zwieńczenie długiego i aktywnego okresu przygotowawczego. Nasze piłkarki zainaugurowały go tygodniowym obozem w miejscowości Wągrowiec na początku lipca. Dalej był trwający dwa miesiące cykl przygotowań, naznaczony przy okazji uczestnictwem w dwóch poważnych turniejach w Zabrzu i Siemianowicach Śląskich. Ten pierwszy, znany jako „Silesia Handball Cup” udało się nawet w świetnym stylu wygrać. Wszystko po to, by odpowiednio przygotować się do trudów tego niezwykle ważnego dla rocznika 2003 sezonu. Stawką tegorocznych ligowych zmagań pozostaje nie tylko walka o medale na Śląsku. Dwie najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej w Województwie Śląskim uzyskają bowiem awans do dalszych rozgrywek, już na szczeblu centralnym, a tam szansę na walkę o konkretne miejsca, już w skali całego kraju. Ponadto, gorąco wierzymy, że dla części z naszych zawodniczek sezon zakończy się uczestnictwem w szeregach Kadry Śląska w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży pod trenerską batutą… Marcina Węgrzyna. Wobec tego wszystkie, bardzo ważną kwestią pozostawał udany, ligowy start.

Nasze Wicemistrzynie nie zawiodły oczekiwań po raz kolejny. Na parkiecie w Gliwicach zaliczyły co prawda bardzo wymagającą przeprawę, w trakcie której przeciwnik wysoko zawiesił poprzeczkę, odnosząc jednak ważne zwycięstwo 22:21. Podopieczne trenera Marcina Węgrzyna udowodniły, że stanowią silną i wyrównaną drużynę, która potrafi dobrze zaprezentować się mimo braku dwójki podstawowych zawodniczek, Magdaleny Widuch i Natalii Wereszczyńskiej. Pod nieobecność drugiej z wymienionych zawodniczek, ciężar skutecznego ostrzeliwania bramki rywalek ze środkowej części boiska wzięła na siebie Julia Wołoch, zdobywając 5 goli. Tradycyjnie swoje bramkowe skalpy zebrała też kapitan zespołu, Dominika Jakubiec, tym razem wpisując się w protokół sześciokrotnie. Trener Węgrzyn po meczu nie krył również zadowolenia z postawy dziewcząt z młodszej grupy wiekowej, które od jakiegoś czasu wspierają starsze koleżanki. Zuzie: Gruca i Tobiasz oraz Emilia Więckowska, bo o nich mowa, zaliczyły bardzo solidne wejścia na plac gry, a pierwsze dwie zaliczyły nawet swoje trafienia. Wszystko to przełożyło się na niełatwą, ale niezwykle ważną wygraną i błyskawiczne doszlusowanie do ligowej czołówki, już po pierwszej kolejce. Mamy nadzieję, że podobnie jak miało to miejsce rok temu, ekipa trenera Węgrzyna zagości w niej już do końca sezonu. Okazja na kolejne punkty dla rocznika 2003 w środę, 11. października, kiedy to na halę Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrej przyjedzie drużyna Imperium Katowice. Dzień wcześniej, w tym samym miejscu, swoje ligowe zmagania rozpocznie rocznik 2005, który podejmie MTS Żory.

SOŚNICA I GLIWICE  2003  vs  KS BYSTRA 2003   21:22   (10:11)

BRAMKI:  Jakubiec 6, Wrona 5, Wołoch 5, Gruca 3, Małysiak 2, Tobiasz 1

SKŁAD KS BYSTRA 2003:
Kinga Jaszczuk (GK),  Julia Talik, Sandra Korusiewicz, Wiktoria Gierek,  Julia Wołoch, Zuzanna Baraś,  Emilia Małysiak, Martyna Radecka, Dominika Jakubiec, Natalia Wrona,  Zuzanna Gruca, Zuzanna Tobiasz, Emilia Więckowska  TRENER: Marcin Węgrzyn