Zmagania w kategorii „dziewczęta B” odbywają się w nietypowej formule. Zespoły zgłoszone do rozgrywek podzielone zostały na cztery grupy, w których rozegrana zostanie seria jednodniowych turniejów, każdy organizowany przez inną drużynę-gospodarza. Na końcu ekipa, który wygra grupę zakwalifikuje się do Finału A, gdzie powalczy z innymi zwycięzcami o medale mistrzostw Śląska. Zespoły z dalszych miejsc uzyskają kwalifikacje do Finału B, Finału C, itd.

Pierwsze z zaplanowanych zawodów w grupie B, w której znalazły się szczypiornistki KS Bystra, odbyły się wczoraj na hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Bystrej. W gronie drużyn, które przystąpiły do rywalizacji z naszymi dziewczętami znalazły się, poza gospodyniami, także Ruch Chorzów oraz dwa zespoły z Tarnowskich Gór. Jak się okazało, to młode „Bystrzanki” okazały się zwycięzcą premierowego turnieju. Najmłodsze reprezentantki naszego klubu w pierwszym spotkaniu pokonały  MKS Skarbek I Tarnowskie Góry 15:8  (11:3). W drugiej potyczce lepsze okazały się od rówieśniczek z Chorzowa 7:6 (5:3), a w trzecim meczu ponownie, tym razem po serii rzutów karnych, pokonaliśmy drugą drużynę z Tarnowskich Gór 13:13 (5:8), k. 3:2. Tym sposobem dziewczęta wygrały pierwszy turniej, sprawiając przy tym małą niespodziankę, ale i całą masę radości.

Kolejne z serii zawodów dopiero w kwietniu na hali w Tarnowskich Górach.

SKŁAD KS BYSTRA: Julia Adamczyk, Martyna Wagner, Joanna Stypa, Oliwia Wysowska, Nikola Kania, Zofia Węgrzyn, Kinga Klaczek, Magdalena Nowak, Martyna Wiśniewska   TRENERZY: Marcin Węgrzyn & Roman Kubica