Na poniedziałek, 16. lipca zaplanowano pierwsze zajęcia seniorów, rozpoczynające przygotowania do nowego sezonu bielskiej Klasy A. Ten, wedle wszelkich zapowiedzi, wystartować ma w weekend 11-12. sierpnia. Premierowe zajęcia,a na których zjawiło się aż 25. zawodników (w tym spora część niezwiązanych wcześniej z klubem) poprowadził już nowy szkoleniowiec naszych piłkarzy, Jakub Kania, który wypełnił wakat po Kamilu Zoniu.

Jakub Kania to kolejny coach młodego pokolenia, który trenerskie doświadczenia zbierać będzie pod Klimczokiem. Ten 26-latek wcześniej odpowiadał za wyniki Orła Kozy oraz Gronia Bujaków, z którymi to też związany był jako czynny zawodnik. Ostatnie miesiące, dochodząc do siebie po kontuzji, spędził z kolei na b-klasowych boiskach, przybierając barwy Wilamowiczanki Wilamowice. Wiele wskazuje na to, że także i w KS Bystra, poza obowiązkami trenerskimi, przyjdzie mu się zaprezentować także w stroju zawodnika.

Kolejne zajęcia seniorskiej ekipy zaplanowano już na dzisiejszy wieczór. W piątek dojść ma również do pierwszej sparingowej próby, podczas której podejmiemy w Bujakowie miejscowy Groń.