Niewielka miejscowość na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, w Gminie Pilica stała się miejscem krótkiego obozu przygotowawczo-integracyjnego naszych seniorów po raz trzeci. Nasi zawodnicy wracają w to miejsce bardzo chętnie, nie brak tu bowiem wszystkiego, co do celów treningu i integracji niezbędne. Piękne okoliczności przyrody, pozytywnie nastawiona lokalna społeczność, sympatyczny ośrodek wypoczynkowy. Również w 2019 roku ekipa „Bystrzaków” spędziła czas w Kocikowej w przyjemny i efektywny sposób.

Większość zespołu do Kocikowej dotarła już we czwartek. Tego samego dnia, późnym wieczorem na boisku w Pilicy odbyła się pierwsza jednostka treningowa – mini gierka z grupą lokalnych mieszkańców. Wieczór stanowiła  oczywiście integracja przy grillu i coraz bardziej popularnym w szeregach „Bystrzaków” pokerze.

W piątek po śniadaniu przyszła pora na trening. Jego pierwsza godzina poświęcona została na ćwiczenia siłowe, a prowadził ją obecny na obozie trener personalny – Kamil Baruciak. Jednostka zakończyła się „grą na utrzymanie” oraz stretchingiem. Popołudnie było czasem odpoczynku. Niektórzy z zawodników zdecydowali się na masaż sportowy w wykonaniu wspomnianego Kamila Baruciaka. Wieczorem drugi trening,a na którym ćwiczenia siłowe przeplatały się z elementami meczowymi. Piątek również zakończył się integracją przy ognisku i grillu. Spora część obecnej w Kocikowej załogi wybrała też formę relaksu w postaci sauny oraz jacuzzi.

W sobotni poranek, tuż po wspólnym śniadaniu, przyszedł czas na krótką odprawę taktyczną, podczas której trener Przemysław Musiał przedstawił swoje pomysły na grę w nowym sezonie. Pomocne okazały się tu przedstawiane na laptopie filmiki i animacje. Chwilę później ekipa przeniosła się już na boisko w Kocikowej, gdzie przeprowadzono trening, skupiony głównie na dośrodkowaniach oraz pressingu. Sobotnie popołudnie upłynęło drużynie w całości na rozgrywkach w siatkówkę plażową.

W niedzielę po śniadaniu zespół wyruszył już w drogę w nasze okolice. Na godzinę 12 zaplanowano bowiem w Jasienicy pierwszy tego lata mecz sparingowy przeciw mistrzowi skoczowskiej Klasy B – Błękitni Pierściec. Ekipa Przemysława Musiała, mimo zmęczenia trudami obozu, spisała się w test-meczu bardzo przyzwoicie, pokonując Błękitnych dość pewnie. Gra momentami również wyglądała obiecująco. Na wyróżnienie zasłużył na pewno Jakub Habdas, który w niedzielne południe ustrzelił na boisku w Jasienicy efektownego hat-tricka.

KS Bystra 6:3 (3:1) Błękitni Pierściec
Gole: Matlak, Habdas 3, zawodnik testowany

Przed naszymi zawodnikami dalszy ciąg przygotowań. Te będą się już odbywały na gminnych obiektach. Przed Bystrzakami jeszcze co najmniej trzy sparingi. Czwarty pozostaje póki co pod znakiem zapytania. Start rozgrywek bielskiej Klasy A w sezonie 2018/19 zaplanowano na 17-18 sierpnia.

18.07 – Soła Żywiec
27/28.07 – LKS Magórka Czernichów
3/4.08 – BTS Rekord II B-B
10/11.08 – ?