Sobotnie starcie w Kozach odbywało się, do czego ostatnimi tygodniami już nieco przywykliśmy, w warunkach dużego upału. Gorąca aura siłą rzeczy determinowała boiskowe poczynania obu ekip, w których na próżno szukać było efektownych akcji czy  szarż wartych dłuższego zapamiętania. Pierwsza połowa to też słaba postawa samej drużyny „Bystrzaków”. Nasz zespół miał duże trudności by zdominować niżej notowanego przeciwnika. Ten pokusił się nawet o bramkę. W 18. po błędzie naszych zawodników w wyprowadzeniu piłki sytuację sam na sam z Dariuszem Turkiem wykorzystał Patryk Nowok. Tuż przed przerwą golkiper miejscowych, Marek Szymański osłabił zespół łapiąc czerwoną kartkę po faulu, gdy  oko w oko z nim stanął Wnęczak.

W drugiej połowie ekipa KSB zagrała już zdecydowanie lepiej. W niewiele ponad 15 minut udało się zdobyć 3 gole i w praktyce rozstrzygnąć losy meczu na naszą korzyść. Sygnał do ataku dał w 53. minucie niezawodny Jakub Habdas, który wykorzystał dogranie Wnęczaka i w charakterystycznym dla siebie stylu wykończył tę akcję. W 61. minucie piłkę z najbliższej odległości po dograniu Śleziaka w bramce umieścił Matlak. Chwilę później do siatki trafił też Marcin Siedlarz, w skuteczny sposób zamykając w polu karnym dośrodkowanie z rzutu rożnego. Przy odrobinie szczęścia bilans zysków mógł być nieco wyższy. Koniec końców jednak udało się mecz Pucharu Polski wygrać 3:1. Rywala w kolejnej rundzie poznamy prawdopodobnie w tym tygodniu.

Sobotnia potyczka w Kozach była okazją do debiutu w barwach KSB dla kilku zawodników, którzy wzmocnili tego lata szeregi „Bystrzaków”. O nich jednak szerzej przy osobnej okazji.

Orzeł Kozy  vs   KS BYSTRA   1:3 (1:0)

Bramki:   Nowok 18′ – Habdas 53′, Matlak 61′, Siedlarz 63′

Orzeł Kozy:  Marek Szymański – Przemysław Łoński, Roman Cholewa, Łukasz Kwaśny (15′ Łukasz Duźniak), Marcin Stefanowicz, Adrian Handzlik, Daniel Mańkowski, Przemysław Zontek (75′ Szymon Skrudlik), Jakub Kunicki, Artur Paw, Patryk Nowok (46′ Szymon Skrudlik)

Trener: Rafał Piotrowski

KS BYSTRA: Dariusz Turek – Maciej Pyć, Krzysztof Baścik, Bartosz Gonciarski, Wojciech Jodłowiec (46′ Marcin Siedlarz), Jakub Kania (80′ Jakub Oleksy), Robert Mazurek, Dawid Śleziak, Aleksander Wnęczak, Jakub Habdas, Wiktor Matlak

Trener: Jakub Kania

Kartki: czerwona: Szymański 45′

Sędziowali:  Wojciech Ogiegło / Dawid Wehsoly / Dawid Ozimina