Młoda bramkarka KS Bystra po raz pierwszy na zgrupowanie kadry narodowej powołana została w maju, jako pierwsza w historii Reprezentantka Polski z naszego klubu. Podczas zgrupowań w Wągrowcu, a później w Kątach Wrocławskich, zrobiła bardzo dobre wrażenie na trenerce Reprezentacji Polski juniorek, Karolinie Peda i znalazła się na liście zawodniczek powołanych na imprezę docelową, a więc Mistrzostwa Europy juniorek.

Historyczny dla klubu oraz samej zawodniczki debiut z orzełkiem na piersi przypadł w udziale Kingi w przededniu Mistrzostw, 26 czerwca, podczas towarzyskiej potyczki z Holandią. Same Mistrzostwa rozpoczęły się w czwartek, 27 czerwca. Polki sprawnie przebrnęły przez fazę grupową, ulegając jedynie nieznacznie etatowym medalistkom europejskiego czempionatu – Węgierkom. W fazie zasadniczej było już trudniej, a nasza drużyna po porażkach z Holandią, Rosją, Portugalią i Hiszpanią zakwalifikowana została do gry o 7. miejsce. Mecz z Litwinkami udało się wygrać i zając właśnie tę lokatę na koniec zmagań, co uznać można za umiarkowany, ale jednak sukces. 7 miejsce w Europie stanowi znaczący progres wobec lokaty numer 12, uzyskanej na turnieju Mistrzostw Europy w Zagrzebiu dwa lata temu. Mistrzyniami Europy zostały Hiszpanki, które w finale pokonały faworyzowane Węgierki. Brązowe medale pojechały do Niemiec. W rozgrywkach męskich bezkonkurencyjni okazali się Chorwaci. Z ciekawostek wymienić można również fakt, iż królową strzelczyń Mistrzostw Europy została doskonale znana sympatykom KS Bystra zawodniczka Ruchu Chorzów, Setia Szulc.

Kinga, poza wielką przygodą, może również sportowo zapisać całą imprezę na duży plus. Nasza bramkarka wystąpiła w większości meczów Polek, prezentując w nich, mimo walki z przeziębieniem, bardzo dobrą dyspozycję. W zgodnej opinii obserwatorów, szczególnie udane dla Niej było starcie ze Słowacją, kiedy to kilkukrotnie, w efektowny sposób uratowała swój zespół przed stratą bramki.

 

Wyniki Polek podczas Mistrzostw:

Faza grupowa:

Polska – Słowacja  2:0 (20:4, 14:2)

Polska – Węgry 1:2 (12:10, 13:16, 2:8)

Polska – Chorwacja 2:0 (13:5, 13:2)

Faza zasadnicza:

Polska – Holandia 0:2 (27:12, 22:10)

Polska – Rosja 1:2 (21:18, 9:25, 5:8)

Polska – Hiszpania 0:2 (17:25, 22:32)

Polska – Portugalia 0:2 (15:18, 18:19)

Mecz o 7. miejsce:

Polska – Litwa 2:0 (18:11, 14:12)

 

Fot.: www.recznaplazowa.pl