„Lotos Cup” to narodowy projekt rozwoju skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polsce, składający się z cyklu turniejów. Po Mistrzostwach Polski jest to jedna z najważniejszych imprez sportowych w tej dyscyplinie. W miniony weekend pierwszy z cyklu zawodów letniej edycji tych zmagań odbył się na skoczni w Szczyrku o rozmiarze HS 106.

Piotr Kudzia, mieszkaniec Bystrej, członek Polskiej Kadry Narodowej juniorów w kombinacji norweskiej, a także były zawodnik drużyny piłkarskiej U19 KS Bystra, brał udział w zawodach reprezentując swój klub, doskonale nam znany – LKS „Klimczok” Bystra. W pierwszym dniu Piotrek oddał dwa bardzo dobre i równe skoki o długości 99,5 m. oraz 96m., dzięki którym zajął drugie miejsce, ustępując tylko Damianowi Skupniowi (syn Wojciecha Skupnia, byłego Reprezentanta Polski).

 

Drugi dzień rywalizacji Piotr rozpoczął fenomenalnym skokiem na odległość 102,5 m., po którym osiągnął znaczną przewagę 9,5 punktu. W drugim skoku młody Bystrzanin zdołał jeszcze poprawić swoją pierwszą próbę o pół metra. Tym sposobem przypieczętował zwycięstwo, wyprzedzając drugiego tego dnia zawodnika z Ukrainy (Vaskul Andrii) o 7 punktów. Dzięki udanym zawodom Piotrek wskoczył na pozycję lidera letniej edycji turnieju „Lotos Cup”. KS Bystra składa ogromne gratulacje popularnemu „Bobowi”!!

 

Korzystając z okazji, obecny na niedzielnych zawodach Jakub Habdas, postanowił wypytać szczęśliwego tryumfatora o kilka rzeczy:

K.H.: Czy jesteś zadowolony ze swoich skoków w tej edycji Lotos Cup?

P.K.: Tak, jestem bardzo zadowolony z moich skoków w ten weekend, ponieważ wszystkie były równe i na wysokim poziomie. Skoki te są dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon letni.

K.H.: Jakie masz plany na najbliższą, sportową przyszłość?

P.K.: Od wtorku zaczynam obóz w Centralnym Ośrodku Sportowym w Szczyrku, gdzie będę mocno trenował, aby moja dyspozycja zarówno skokowa jak i biegowa była coraz lepsza.

K.H.: Czy śledziłeś ostatnie występy piłkarek ręcznych KS Bystra?

P.K.: Tak! Wielkie gratulacje dla wszystkich dziewczyn i Trenera. Byłem na jednym ich meczu na turnieju w Łodygowicach i jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wysoki poziom sportowy prezentują dziewczyny. Trzymam kciuki za następne sukcesy drużyny KS Bystra!