No a Piotr zdecydowanie nie zwalnia tempa. Przygotowując się do sezonu zimowego regularnie uczestniczy też w letnich odsłonach rozmaitych zawodów narciarskich, w tym np. w prestiżowych zawodach Lotos Cup 2018.

Kolejna letnia edycja Lotos Cup, tym razem odbyła się w Zakopanem. Trzydniowe zawody rozpoczęły się w dość nietypowy sposób…  „Mass start”, w którym wszyscy zawodnicy startują jednocześnie, zainaugurował drugi cykl zawodów Lotos Cup. Niespełna 18-letni „Bystrzak”, Piotr Kudzia startował w kategorii OPEN na dystansie 10km (kombinacja norweska), gdzie po ciężkim boju ze starszymi zawodnikami zajął 6 miejsce.

Sam zawodnik zrelacjonował wydarzenia z tras biegowych stolicy polskich Tatr następująco:

„Od początku biegu starałem się trzymać tempo narzucone przez grupę seniorską, byłem w czołówce do 4 kilometra. Wtedy czułem już jednak, że to zbyt mocne tempo dla mnie i musiałem zwolnić bieg. Do ostatniego metra walczyłem sam ze sobą, ponieważ tak mocny start kosztował mnie wiele energii.” – Piotr Kudzia

W drugim dniu zawodnicy przenieśli się na zakopiańskie skocznie, gdzie odbył się otwarty konkurs skoków narciarskich oraz skok do kombinacji norweskiej. Młody Bystrzanin oddał skok na odległość 83 metrów, plasując się na drugim miejscu za Damianem Skupniem w kategorii Junior A. Druga runda nie odbyła się ze względów technicznych. Równocześnie owy skok dał Piotrowi drugie w kombinacji norweskiej w kategorii OPEN.

W sobotnim konkursie skoków narciarskich Kudzia oddał w pierwszej serii najdłuższy skok (86,5m), po którym osiągnął przewagę 5,5 pkt. nad rok starszym, wspomnianym już Damianem Skupniem. W drugiej serii, pomimo nieco słabszego skoku (83,5m), utrzymał pozycję lidera, zwyciężając w przewadze 3,5 pkt. nad Skupniem.

Tym sposobem, po dwóch cyklach konkursów Lotos Cup (4 konkursy skoków, 1 kombinacja norweska), Piotr Kudzia nosi żółtą koszulkę lidera w obu dyscyplinach tego prestiżowego turnieju. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy reprezentanta LKS „Klimczok” Bystra. My postaramy się na bieżąco o nowościach ze sportowego życia Piotra Kudzi Was informować.