Do niewielkiej miejscowości Kocikowa nasi gracze wyjechali w miniony czwartek. Na miejscu udało się odbyć 5 jednostek treningowych oraz zaliczyć 1 towarzyską grę. Podopieczni trenera Wiesława Kucharskiego trenowali w czwartkowy wieczór na orliku w Pilicy. Piątek oraz sobota to już dwa treningi dziennie: poranny (10:30) oraz wieczorny (17:30 lub 18:00) na boisku trawiastym w Kocikowej. Poza wcześniejszą jednostką piątkową, kiedy padał deszcz, na pozostałych zajęciach cieszyć mogliśmy się piękną, nieco upalną pogodą. W zajęciach uczestniczyło 16 zawodników, poza kontuzjowanym Łukaszem Kuflem. Na drobne urazy w trakcie wyjazdu narzekali też Mateusz Młynarski, Jacek Włoch i Jakub Cybiński. Przerwy pomiędzy treningami oraz wieczory kadra spędzała na wspólnej integracji i owocnych rozmowach o wyzwaniach, celach i problemach wewnętrznych. Wszystko najczęściej w towarzystwie ognia lub żaru grilla.

W niedzielę po śniadaniu  i wymeldowaniu zawodnicy udali się do miejscowości Grzegorzowice, gdzie na godz. 12:00 zaplanowane zostało towarzyskie spotkanie z przedstawicielem krakowskiej Klasy B – GLKS Spartak Wielkanoc-Gołcza. W sparingu tym, który odbywał się w solidnym ukropie, trener Kucharski miał do dyspozycji 13. zawodników. Wolne od szkoleniowca i zgodę na wcześniejsze opuszczenie zgrupowania otrzymali bowiem Przemysław Musiał oraz wspomniani Włoch i Cybiński. Rywal zaprezentował wyraźnie szerszą kadrę i całkiem niezłe jak na ten poziom umiejętności. Strzelił też nam dwa gole, oba po uderzeniach zza pola karnego, które śmiało można określić mianem „stadiony świata”. Witek Dyliński nie miał absolutnie nic do powiedzenia. Sam mecz przebiegał jednak pod dyktando dobrze grających „Bystrzaków”, którzy przy odrobinę lepszej skuteczności mogli pokusić się o wyższe niż jednobramkowe zwycięstwo. Ostatecznie do siatki trafiliśmy trzy razy. Najpierw dogodną sytuację wykorzystał Piotr Hrapkowicz. Później dośrodkowanie Szymona Zająca sprytnie wykończył, ubiegając bramkarza, Jakub Habdas. Ten sam zawodnik w drugiej połowie nie miał problemów z pokonaniem golkipera Spartaka po zagraniu na wolne pole od Wiktora Matlaka.

GLKS Spartak Wielkanoc-Gołcza  vs  KS Bystra  2:3 (0:2)

Gole dla KSB: Hrapkowicz, Habdas 2

Skład KS Bystra: Dyliński –  testowany zawodnik, Snaczke, Chalecki, Woźnicki (Piszczałka) – Harat, testowany zawodnik,  Zając – Hrapkowicz, Habdas, Młynarski (Matlak)
Trener: Wiesław Kucharski

Koniec obozu zbiega się z zakończeniem pierwszej fazy przygotowań. Te będą już teraz przebiegały w sposób regularny. Piłkarze spotykać mają się trzy razy w tygodniu: we wtorek i czwartek na zajęciach oraz weekendowym sparingu. Najbliższy z nich w niedzielę w Lipowej z miejscowym Skrzycznem.