Ligowy debiut w charakterze gospodarza nie wyszedł najlepiej naszym zawodnikom. Mecz z ekipą z Międzybrodzia przegraliśmy, choć patrząc na boiskowe wydarzenia, można było pokusić się o zdobycz punktową.

Pierwsza połowa była w wykonaniu „Bystrzaków” bardzo słaba. Z dużą trudnością przychodziło nam tworzenie jakiegokolwiek zagrożenia pod bramką Żaru, sami z kolei wystawialiśmy naszego bramkarza, Witka Dylińskiego na częste próby wykazania się swoimi umiejętnościami. W 10. minucie goście z Gminy Czernichów wyszli na prowadzenie, kiedy to dośrodkowanie z rzutu rożnego wykończył strzałem głową Słowik. W 24. minucie mieliśmy doskonałą szansę na wyrównanie, kiedy po błędzie defensywy Żaru, oko w oko z bramkarzem znalazł się Matlak. Ten strzelił jednak wprost w bramkarza. Po kilku minutach do odrobienia była już dwubramkowa strata, po składnej akcji gości wykończonej golem Sitarza. Najlepszą okazję na zdobycie bramki kontaktowej zmarnował w 33. minucie Wnęczak, nieskutecznie zamykając dośrodkowanie Matlaka.

Druga połowa była już w wykonaniu naszych piłkarzy lepsza, co dało szansę na przypuszczenie skutecznej remontady. Sygnał do ataku dał wspomniany Wnęczak, który w 48. minucie pewnie wykorzystał sytuację sam na sam. Po kilku chwilach zrobiło się 2:2, po ładnym strzale z dystansu Wiktora Matlaka. Niestety kolejne próby nie przyniosły zdobycia trzeciej bramki dla „Bystrzaków”. Skuteczniejsi okazali się za to przyjezdni z Międzybrodzia. W 69. minucie zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym wykorzystał Stwora i to piłkarze Żaru wyszli na prowadzenie. Jak się okazało, była to ostatnia bramka jaką tego dnia oglądać mogli kibice na stadionie GOSiR. Mimo dobrych momentów i krzepiącej akcji odrabiania boiskowych strat, przegrywamy niestety drugi w tym sezonie ligowy mecz. Punktów trzeba będzie szukać w innych próbach.

KS BYSTRA  vs  Żar Międzybrodzie Bialskie    2:3 (0:2)

Bramki:   Wnęczak 48′, Matlak 52′ – Słowik 10′, Sitarz 29′, Stwora 69′

KS BYSTRA: Witold Dyliński  – Łukasz Kufel, Bartosz Gonciarski, Krzysztof Baścik (46′ Maciej Pyć), Wojciech Jodłowiec – Sławomir Guzek (75′ Damian Ligocki), Jakub Kania, Dawid Śleziak, Aleksander Wnęczak (80′ Eryk Piszczałka), Wiktor Matlak – Marcin Siedlarz (82′ Michał Micorek)

Trener: Jakub Kania

Pionier Pisarzowice: Aleksander Droździk (73′ Marcin Kozielski) – Łukasz Orawczak, Dominik Martyniak, Robert Słowik, Eryk Jaśkowiec, Adrian Urbaniec, Mateusz Dudziak, Kamil Urbaniec (60′ Mateusz Stwora), Dominik Sitarz, Jakub Waluś, Jarosław Ścieszka

Trener: Jarosław Krystian

Kartki:  czerwona: Waluś   żółte: Jodłowiec / Waluś

Sędziowali:  Wojciech Szczurek / Piotr Szypuła  /  Krzysztof Koziarski