W meczu z ekipą z Bielska- Białej przegraliśmy dość wysoko. Patrząc na przebieg meczu – niesprawiedliwie wysoko. Przy nieco większym szczęściu i skuteczności z Wapienicy przywieźć można było śmiało punkty…

Pierwszy gol dla miejscowych padł już w 12. minucie, kiedy to celnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Aron Żyrek. W 31. minucie było już 2:0. Po rzucie rożnym Zapory w polu karnym „Bystrzaków” zrobiło się niemałe zamieszanie, co najlepiej wykorzystał Jeremiasz Barański. W 58. minucie swojego premierowego gola w barwach ekipy KSB, celnym strzałem zza 16-tki zdobył Szymon Tarnawa i korzystny wynik wydawał się być na wyciągnięcie ręki. Niestety, ostatecznie do siatki trafiali w sobotnie popołudnie jeszcze tylko gracze Wapienicy. W 70. minucie po dużym nieporozumieniu w szeregach defensywnych „Bystrzaków” w sytuacji sam na sam znalazł się Jacek Wojtyłko i pewnie wykorzystał swą szansę. W 86. minucie wynik ustalił skutecznie egzekwując rzut karny po faulu naszego bramkarza Aron Żyrek. Ekipa trenera Jakuba Kani miała w tym meczu swoje szanse, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki Zapory więcej. Dwukrotnie piłkę z linii bramkowej wybijali defensorzy Wapienicy. Najlepszej okazji na kolejne trafienie nie wykorzystał przy stanie 0:2 Jakub Habdas, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Zapora Wapienica vs   KS BYSTRA   4:1   (0:1)

Bramki:   Żyrek 12′, 86′ k, Barański 31′, Wojtyłko 70′ – Tarnawa 58′

Zapora Wapienica: Sanchez Medina Diego –  Arkadiusz Wrzeszcz (62′ Damian Dymek), Michał Brańka, Aron Żyrek, Rafał Pezda (75′ Tomasz Ryszka), Daniel Kędziak, Jacek Wojtyłko, Damian Rodak, Łukasz Pierlak (75′ Patryk Adamczyk), Piotr Jeziorski (46′ Daniel Caniboł), Jeremiasz Barański (61′ Łukasz Kaleta)

Trener: Grzegorz Wojnicz & Jarosław Motyka

KS BYSTRA: Krystian Sosna – Łukasz Kufel (80′ Szymon Tarnawa), Bartosz Gonciarski, Eryk Piszczałka, Dawid Śleziak –  Maciej Pyć (46′ Aleksander Wnęczak), Sławomir Pachny (78′ Michał Pachny), Wiktor Matlak, Marcin Siedlarz (46′ Szymon Tarnawa), Sławomir Guzek (65′ Jakub Cybiński) – Jakub Habdas (85′ Krzysztof Baścik)

Trener: Jakub Kania

Kartki:  żółte:  Żyrek, Dymek, Kaleta, Jeziorski, Brańka /  Guzek, Gonciarski, Sosna, Matlak

Sędziowali:  Wojciech Dudziak / Daniel Maruszak / Łukasz Janicki