Podopieczne trenerów Roman Kubica & Marcin Węgrzyn przywożą z Gliwic awans do kolejnego etapu rozgrywek! Za naszym zespołem wymagający turniej, który mimo wielu niesprzyjających okoliczności, kończy się naszym dużym sukcesem. Wcale nie było łatwo. Do Gliwic udaliśmy się bez podstawowej bramkarki, Gabrysi Paluch, która leczy aktualnie kontuzję – nomen omen – palca. Mimo tego piątkowy mecz z Koroną Kielce udało się wygrać pewnie i wysoko. Świetną partię w szeregach Bystrzanek rozegrała Zuzanna Gruca, zdobywczyni aż 10 bramek. W sobotę, przeciwko Sośnicy Gliwice było o wiele trudniej. Osłabiony dodatkową absencją Julii Wołoch zespół trenerów Kubica&Węgrzyn nie potrafił poradzić sobie z dobrze dysponowanymi gospodyniami i ostatecznie to one cieszyć mogły się z ważnego zwycięstwa. O naszej dalszej obecności na szczeblu centralnym rozstrzygał więc ostatni, niedzielny mecz z Radzyminem. Ten również do najłatwiejszych nie należał, wszak to już zaawansowany poziom rozgrywek, zakończył się jednak zwycięstwem naszej drużyny. To, wobec wygranej Sośnicy z Koroną, oznaczało, że cieszyć możemy się z 2. miejsca i promocji do dalszej fazy zmagań. Najlepszą zawodniczką turnieju w barwach KS Bystra wybrano, kolejny zresztą raz, Martynę Radecką.

Awans do grona 8-iu najlepszych zespołów w Polsce to już wielki sukces naszej drużyny. Do walki w kolejnym etapie, który wyłoni zespoły walczące o pozycje medalowe, Bystrzanki przystąpią w dniach 24-26 maja w Legnicy. Naszymi rywalkami będą kolejno: Mistrz województwa dolnośląskiego – UKS Dziewiątka Legnica, Mistrz Mazowsza – Varsovia Warszawa oraz Mistrz Małopolski – UKS Sęp Wilczyska. Co ciekawe, w najlepszej 8-ce w Polsce znalazły się aż 3 zespoły reprezentujące Śląsk. Poza KS Bystra są to wspomniane już szczypiornistki Sośnicy Gliwice oraz Zgoda Ruda Śląska. Te dwie ekipy powalczą o miejsce w czwórce na turnieju w Kwidzynie, z miejscowym MTS oraz SPR Gdynia.

Piątek, 10.05

KS BYSTRA  vs  KORONA KIELCE   31:24 (20:13)

BRAMKI:  Gruca 10, Radecka 6, Więckowska 4, Tobiasz 4, Wołoch 3, Krajewska 2, Rucka 1, Głowacz 1

 

Sobota, 11.05

KS BYSTRA  vs  SOŚNICA GLIWICE   24:38  (9:21)

BRAMKI:  Tobiasz 7, Radecka 4, Krajewska 3, Pawelec 3, Rucka 2, Gruca 2, Głowacz 2, Więckowska 1

 

Niedziela, 12.05

KS BYSTRA   vs   KPR RADZYMIN   36:35 (22:19)

BRAMKI:  Radecka 10, Gruca 8, Więckowska 6, Krajewska 4, Wołoch 3, Tobiasz 3, Pawelec 1, Paszek 1

 

SKŁAD KS BYSTRA NA TURNIEJ W LEGNICY:
Martyna Mrowiec (GK), Emilia Kąkol (GK), Julia Wołoch, Zuzanna Gruca, Emilia Więckowska, Zuzanna Tobiasz, Nikola Krajewska, Martyna Radecka, Aneta Pawelec, Wiktoria Głowacz, Aleksandra Bomber, Emilia Grygierzec, Wiktoria Chojna, Oliwia Ostrowska, Matylda Paszek, Angelika Rucka    TRENERZY: Roman Kubica &  Marcin Węgrzyn