Losowanie drabinki, a dalej poszczególne rozstrzygnięcia w pierwszym etapie rozgrywek szczebla centralnego młodziczek, ułożyły się dla nas tak, że na turniej 1/8 finałów przyszło nam się wybrać aż na Pomorze. Ryjewo to niewielka w sumie wieś, która w coraz szerszej okolicy znana jest głównie ze swych osiągnięć w dyscyplinie, którą wszyscy tam szczególnie kochają, a więc piłce ręcznej. Miejscowy Bellator od lat stanowi uznaną markę na mapie polskiego szczypiorniaka w wykonaniu młodych dziewcząt. To właśnie ten zespół, aktualny wicemistrz Pomorza oraz Alfa Szarów (Mistrz Małopolski) i MKS Brodnica (Mistrz województwa kujawsko-pomorskiego) były rywalami piłkarek spod Klimczoka w walce o miejsce w gronie 8. najlepszych zespołów w kraju.

Zawodniczki KS Bystra kolejny raz potrafiły dostosować boiskową postawę do wyjątkowego poziomu swoich ambicji i profesjonalnego podejścia, a nam, sympatykom tej wspaniałej drużyny, dać okazję do wielkiej radości. „Bystrzanki” już pierwszego dnia nie dały szans najlepszemu zespołowi Małopolski, Alfie Szarów, wygrywając różnicą 13. bramek. W sobotę pewnie udało pokonać się zespół z Brodnicy i wobec pozostałych rozstrzygnięć na turnieju, można było już świętować miejsce w kolejnej fazie centralnych zmagań. Wszystko to w obliczu kontuzji jednej z liderek drużyny, Natalii Wereszczyńskiej, która w Ryjewie była w stanie wykonywać jedynie rzuty karne, bez możliwości gry choćby przez moment. Przed niedzielnym starciem z gospodyniami jedyną niewiadomą było, czy kwalifikację do 1/4 finałów ogólnopolskich uzyskamy z 1. czy 2. miejsca w grupie. Wieńczące turniej spotkanie z Bellatorem Ryjewo przez długi czas układało się dla naszych dziewczyn bardzo dobrze. Szybko udało się zbudować przewagę kilku trafień. Niestety, kilka błędów popełnionych w drugiej odsłonie gry, takich jak choćby niewykorzystane rzuty karne, spowodowało, że ostatecznie to miejscowe piłkarki ręczne wygrały to spotkanie symboliczną przewagą jednej bramki. Tym sposobem do zmagań 1/4 finałów Mistrzostw Polski kwalifikujemy się z 2. miejsca w grupie K, co oznacza, że zgodnie z harmonogramem rozgrywek centralnych swoje podboje Polski kontynuować będziemy w grupie N.  W ostatni majowy weekend (25-27.05) czeka nas więc wyprawa do dalekiego Koszalina (woj. zachodniopomorskie), gdzie o miejsce w „final four” zmagań o Puchar ZPRP powalczymy z miejscową Energą AZS (Mistrz województwa zachodniopomorskiego), Roxą Lublin (Mistrz Lubelszczyzny) oraz Koroną Kielce (Mistrz województwa świętokrzyskiego). Awans do grona 4. najlepszych zespołów w Polsce uzyskają dwie najlepsze drużyny tych zawodów. Pozostaje trzymać kciuki, by piękna, sportowa przygoda naszych piłkarek ręcznych trwała dalej, oby i do szczęśliwego finału.

Przy okazji Dominice Jakubiec udało się przywieźć do domu statuetkę dla najlepszej strzelczyni weekendowych zmagań. Nasza kapitan trafiała w tych trzech meczach do bramki aż 32 razy!! Atrakcją wyjazdu było też z pewnością sobotnie popołudnie, kiedy to ekipie wobec wolnego czasu udało się zwiedzić Malbork oraz zakosztować kąpieli w Morzu Bałtyckim.

Gratulacje dziewczyny, brawa Panowie trenerzy! Podziękowania dla grupy kibiców, która głośno i dzielnie wspierała dopingiem nasze dziewczęta!

 

KS BYSTRA   vs   ALFA SZARÓW          33:20 (18:10)

BRAMKI:  Jakubiec 13, Wołoch 6, Gruca 5, Wrona 3, Radecka 2, Borak 1, Wereszczyńska 1, Talik 1, Tobiasz 1

 

KS BYSTRA   vs   MKS „HENRI LLOYD” BRODNICA       22:15  (12:5)

BRAMKI:  Jakubiec 6, Wrona 5, Gruca 3, Talik 3, Wołoch 2, Korusiewicz 1, Wereszczyńska 1, Więckowska 1

 

KS BYSTRA  vs   BELLATOR RYJEWO    31:32 (19:16)

BRAMKI:  Jakubiec 13, Wrona 8, Korusiewicz 5, Talik 3, Wołoch 1, Wereszczyńska 1

 

 

POZOSTAŁE MECZE:

PIĄTEK: Bellator Ryjewo  30:15 (18:9)  MKS „Henri Lloyd” Brodnica

SOBOTA:  Bellator Ryjewo 30:22 (12:11) Alfa Szarów

NIEDZIELA:  Alfa Szarów 22:28 (8:18) MKS „Henri Lloyd” Brodnica

 

SKŁAD „KS BYSTRA 2003” NA TURNIEJ W RYJEWIE:
Kinga Jaszczuk (GK), Julia Talik, Sandra Korusiewicz, Julia Wołoch, Natalia Wrona, Emilia Małysiak, Martyna Radecka, Dominika Jakubiec, Natalia Wereszczyńska, Wiktoria Gierek, Weronika Borak, Zuzanna Gruca, Zuzanna Tobiasz, Magdalena Widuch, Wiktoria Żywińska, Emilia Więckowska      TRENERZY: Marcin Węgrzyn & Roman Kubica