Ćwierćfinałowy turniej w Legnicy stał na bardzo wysokim poziomie. O szczęśliwym rozstrzygnięciu zmagań na korzyść poszczególnych drużyn, na tym poziomie, decydują często detale: dyspozycja poszczególnej zawodniczki, łut szczęścia czy forma sędziów. Biorąc to wszystko pod uwagę, trochę szkoda, że Legnica okazała się ostatnim przystankiem fascynującej podróży na szczeblu centralnym w wykonaniu naszych młodziczek. Przy nieco korzystniejszej kumulacji wszystkich zmiennych można było pokusić się o jeszcze lepszy wynik, awans do strefy medalowej z pewnością pozostawał w zasięgu dziewcząt. Miejsce 7-8 w Polsce to jednak dla naszego niewielkiego klubu i tak olbrzymie osiągnięcie i udane podsumowanie świetnego sezonu młodziczek.

Wspomniane na wstępie zmienne to między innymi kontuzja naszej podstawowej bramkarki, Gabrysi Paluch, która nie zdołała dojść do siebie po urazie palca. W Legnicy zastępowały ją na zmianę Emilia Kąkol i Wiktoria Chojna, która jest na co dzień zawodniczką z pola. Podczas turnieju ćwierćfinałowego przegraliśmy wszystkie trzy mecze, prezentując w nich jednak niezły poziom. Szczególnie udany był w wykonaniu Bystrzanek sobotni mecz z Varsovią Warszawa i efektowna pogoń za warszawiankami, zakończona niestety brakiem happy endu. Zawodniczką turnieju wybrano kapitan zespołu KSB, Zuzannę Gruca.

Awans do dalszych zmagań z turnieju w Legnicy uzyskały gospodynie, UKS „Dziewiątka” Legnica oraz Varsovia Warszawa. Podczas final four, w trakcie którego poznamy najlepszy zespół w kraju, wystąpią też drużyny MTS Kwidzyn oraz nasze doskonałe znajome ze Zgody Ruda Śl.

Piątek, 24.05

UKS „DZIEWIĄTKA” LEGNICA vs KS BYSTRA    30:21  (16:10)

BRAMKI:  Więckowska 7, Tobiasz 4, Rucka 3, Gruca 2, Radecka 2, Wołoch 2, Krajewska 1

 

Sobota, 25.05

KS BYSTRA  vs  VARSOVIA WARSZAWA    29:31  (12:15)

BRAMKI:  Gruca 9, Wołoch 8, Więckowska 5, Pawelec 3, Radecka 3, Tobiasz 2

 

Niedziela, 26.05

KS BYSTRA   vs   SĘP WILCZYSKA   19:36 (14:21)

BRAMKI:  Radecka 5, Tobiasz 5, Więckowska 4, Gruca 4, Wołoch 1

 

SKŁAD KS BYSTRA NA TURNIEJ W LEGNICY:
Gabriela Paluch (GK), Emilia Kąkol (GK), Julia Wołoch, Zuzanna Gruca, Emilia Więckowska, Zuzanna Tobiasz, Nikola Krajewska, Martyna Radecka, Aneta Pawelec, Wiktoria Głowacz, Joanna Sofka, Emilia Grygierzec, Wiktoria Chojna, Oliwia Ostrowska, Angelika Rucka, Joanna Stypa    TRENERZY: Roman Kubica &  Marcin Węgrzyn