Jako pierwsze, już w poniedziałkowe popołudnie na parkiecie hali sportowej w Bystrej zameldowały się najstarsze z naszych szczypiornistek. Na podopieczne trenera Marcina Węgrzyna czekało jedne z najtrudniejszych wyzwań w drodze po medale Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej, a więc pojedynek z rozpędzającym się drugim zespołem Sośnicy Gliwice. Młody zespół z Gliwic ledwie tydzień wcześniej sprawił nie lada niespodziankę, ogrywając jednego z pretendentów do Mistrzostwa Śląska, Ruch Chorzów. Chcące iść za ciosem, piłkarki Sośnicy zostały jednak pod Klimczokiem zatrzymane! Wygrywamy 31:20.

Nieco wbrew wyraźnej różnicy w ilości zdobytych bramek, mecz ten z całą pewnością nie należał do najłatwiejszych. Przez długi jego fragment wynik oscylował wokół remisu lub symbolicznej przewagi. Nie bylo to spotkanie, w którym „Bystrzanki” mogły sobie pozwolić na przesadna ilość boiskowych fajerwerków. Tym razem więcej niż popisów było wyważonej i dojrzałej gry, w myśl zasady ongiś stawianej przez Leo Benhakkera: „step by step”. W końcu udało się zarysować wyraźną przewagę i jednak bardzo pewnie wygrać niezwykle ważne spotkanie. Na indywidualną laurkę zasłużyła tego dnia kapitan ekipy, Dominika Jakubiec, zdobywczyni aż 13 bramek. Dzielnie sekundowała jej także Natalia Wereszczyńska, która w meczowy protokół wpisała się 7 razy.

Przed naszymi młodziczkami jeszcze 5 ligowych kroków w tym sezonie. Kolejny z nich postawią we wtorek, na zabrzańskiej ziemi, w meczu z miejscową Pogonią.

KS BYSTRA 2003  vs  SOŚNICA II GLIWICE      31:20 (17:10)

BRAMKI: Jakubiec 13, Wereszczyńska 7, Wołoch 3, Korusiewicz 2, Talik 2, Małysiak 1, Borak 1, Więckowska 1, Baraś 1

SKŁAD KS BYSTRA 2003:
Kinga Jaszczuk (GK), Emilia Kąkol (GK), Julia Talik, Sandra Korusiewicz, Julia Wołoch, Zuzanna Baraś,  Natalia Wrona, Emilia Małysiak, Martyna Radecka, Dominika Jakubiec, Natalia Wereszczyńska, Magdalena Widuch, Weronika Borak, Wiktoria Gierek, Wiktoria Żywińska, Emilia Więckowska      TRENER: Marcin Węgrzyn

 

Trudne zadanie czekało we wtorkowe popołudnie szczypiornistki z rocznika 2005. Najmłodszy z naszych zespołów uczestniczących w regularnych, cotygodniowych zmaganiach ligowych wybrał się bowiem na halę aktualnego Wicemistrza Śląska w tej kategorii wiekowej – MTS Żory. Rozpędzająca się w ostatnim czasie drużyna „Bystrzanek” musiała tym razem uznać wyższość przeciwniczek, w czym duży udział miała doskonale przez nie rozegrana pierwsza połowa meczu, po której przewaga była już zbyt wyraźna, by wynik nadgonić. Dużym optymizmem napawa za to druga odsłona spotkania. Wówczas to, nasze piłkarki rywalizowały z wyżej notowanym przeciwnikiem niemal jak równe z równym, przegrywając ten fragment gry ledwie 7:9. Nie dziwi więc fakt, że trener Roman Kubica miał do przekazania po meczu sporo ciepłych słów w kierunku swoich zawodniczek. Szczególne komplementy zebrała świetnie spisująca się w bramce, Martyna Mrowiec.

Kolejnym przeciwnikiem zespołu z rocznika 2005 będzie Sośnica Gliwice, na której halę wyprawimy się również w najbliższy wtorek.

MTS ŻORY 2005  vs  KS BYSTRA  2005   22:11 (13:4)

BRAMKI:  Piłot 4, Stypa 2, Kania 2, Hajost 1, Adamczyk 1, Usarz 1

SKŁAD KS BYSTRA 2005:
Martyna Mrowiec (GK), Roksana Pawlusiak, Zuzanna Piłot, Julia Hajost, Kamila Laskowska, Nikola Kania, Amelia Kosek, Kinga Ptaszek, Julia Adamczyk, Martyna Usarz, Anastazja Błachut, Martyna Ucher      TRENER: Roman Kubica