Podczas, gdy pozostałe kategorie wiekowe korzystają z trwającej do lutego przerwy między dwoma rundami, piłkarki ręczne z rocznika 2003 swoje rozgrywki ligowe wznowiły już teraz, tuż po świątecznej pauzie. Ekspresowe tempo wznowienia zmagań wynika tu z konieczności ich zakończenia i wyłonienia najlepszych drużyn na Śląsku już do końca marca 2018. Później, w kwietniu i maju, Mistrz i Wicemistrz Ligi Śląskiej w tej kategorii weźmie udział w rozgrywkach ogólnopolskich, które wyłonią z kolei czołowe drużyny w skali całego kraju. Pierwszy tegoroczny mecz, będący przy okazji premierą rundy rewanżowej zmagań, przyniósł od razu wyzwanie sporego kalibru. Do Bystrej przyjechała ekipa Sośnicy Gliwice, trzecia siła ligi, która depcze po piętach przewodzącej rozgrywkom dwójce z Bystrej i Chorzowa. Co więcej, to właśnie ze szczypiornistkami z Gliwic nasze dziewczyny w bezbłędnej pierwszej rundzie miały najtrudniejszą przeprawę, wygrywając ledwie 1 bramką (22:21). Czekał nas więc bardzo ważny w kontekście ostatecznych rozstrzygnięć mecz.

Podopieczne trenera Marcina Węgrzyna w poniedziałek udowodniły po raz kolejny, że są specjalistkami od sporych wyzwań. Mimo, nieszczególnego początku spotkania, w którym to przyjezdnym udało się wyjść na prowadzenie, dalsze minuty były już popisem stopniowo rozkręcających się „Bystrzanek”, które z każdą chwilą powiększały swój dorobek, nie pozwalając sobie na dłuższe momenty przestoju. Doskonały mecz rozgrywała, mimo przeziębienia, Natalia Wereszczyńska, autorka aż 10 trafień. Bardzo ważne bramki rzucały też Dominika Jakubiec i Julia Wołoch, a cały zespół prezentował równą, wysoką dyspozycję, bez względu na aktualnie znajdujący się na parkiecie skład osobowy. Dzięki temu, Sośnicę udało się pokonać 6 bramkami. Wynik ten oznacza, że nasz zespół, dystansując poniedziałkowe przeciwniczki z Gliwic, bardzo mocno zbliżył się do tego, by w ostatecznej klasyfikacji zmieścić się w zasięgu miejsc 1-2, co stanowi od początku cel sportowy na ten sezon. Kolejny krok do wykonania w przyszłą środę, kiedy to na hali w Katowicach podejmiemy najsłabsze w stawce, Imperium.

KS BYSTRA 2003  vs   SOŚNICA GLIWICE 2003   29:23 (14:9)

BRAMKI: Wereszczyńska 10, Jakubiec 7, Wołoch 5, Talik 3, Korusiewicz 2, Gruca 2

SKŁAD KS BYSTRA 2003:
Kinga Jaszczuk (GK), Gabriela Paluch (GK),  Julia Talik, Sandra Korusiewicz, Julia Wołoch, Zuzanna Baraś,  Emilia Małysiak, Martyna Radecka, Dominika Jakubiec, Natalia Wrona, Natalia Wereszczyńska, Magdalena Widuch, Emilia Więckowska, Zuzanna Tobiasz,  Zuzanna Gruca, Wiktoria Gierek   TRENER: Marcin Węgrzyn