KS Bystra 2004

W piątkowe popołudnie na ligowych parkietach pojawiły się piłkarki ręczne z rocznika 2004. Zespół trenera Romana Kubicy czekało wyzwanie w postaci wyjazdu do Siemianowic Śląskich na mecz z miejscowym Siemionem. Rywal z Górnego Śląska nie sprawił „Bystrzankom” wielkiego problemu. Piłkarki KSB były tego dnia wyraźnie lepsze i z dużą punktową przewagą mogły po ostatniej syrenie cieszyć się z kolejnych 3 punktów. Te pozwoliły na utrzymanie pozycji lidera tabeli Ligi Śląskiej.

Przed zespołem trenera Romana Kubicy kolejne wyzwania w drodze po ligowe medale. Już w poniedziałek pod Klimczok przyjeżdża zespół Sośnicy Gliwice.

SIEMION SIEMIANOWICE ŚL. 2004   vs   KS BYSTRA 2004     19:34 (9:19)

BRAMKI:  Radecka 9, Gruca 7, Wołoch 6, Krajewska 5, Tobiasz 4, W. Jakubiec 1, Gabryś 1, Chojna 1

SKŁAD KS BYSTRA 2004:
Emilia Kąkol (GK), Gabriela Paluch  (GK), Julia Wołoch, Martyna Radecka, Zuzanna Tobiasz,  Zuzanna Gruca, Klaudia Gabryś, Nikola Krajewska, Magdalena Pinkas, Aleksandra Bomber, Emilia Grygierzec, Wiktoria Głowacz, Aleksandra Szczyrk, Wiktoria Chojna, Wiktoria Jakubiec    TRENER:  Roman Kubica

KS Bystra 2005

Zespół z rocznika 2005 udał się, także w piątek, na trudny teren do Zabrza, na mecz z jednym z najlepszych zespołów w lidze. Niestety, przez słabszy początek spotkania w wykonaniu „Bystrzanek”, spowodowany być może trudnościami komunikacyjnymi w drodze na Śląsk, przeciwnik zyskał sporą przewagę, już praktycznie w pierwszej połowie rozstrzygając na swoją korzyść losy tego meczu. Druga odsłona był już w wykonaniu piłkarek KS Bystra bardzo dobra i tę część meczu zapisać możemy na duży plus (7:6 na korzyść KSB). Na szczególne słowa uznania zasłużyła w oczach trenera bramkarka zespołu 2005, Martyna Mrowiec.

Kolejny, przedostatni w bieżącym sezonie, mecz szczypiornistek z KS Bystra 2005 już we wtorek. Wówczas to na halę w Bystrej przyjedzie zespół ze Świętochłowic.

POGOŃ ZABRZE 2005  vs  KS BYSTRA  2005       18:11 (12:4)

BRAMKI:   Stypa 4, Laskowska 2, Piłot 2, Wójcikiewicz 1, Kosek 1, Kania 1

SKŁAD KS BYSTRA 2005:
Martyna Mrowiec (GK), Roksana Pawlusiak, Zuzanna Piłot, Nikola Kania, Julia Hajost, Kamila Laskowska, Amelia Kosek, Joanna Stypa, Anastazja Błachut, Nikola Wójcikiewicz, Nina Kozaczka    TRENER: Marcin Węgrzyn

KS Bystra 2006

Naszej najmłodsze piłkarki ręczne udały się na kolejny sobotni turniej rozgrywany w ramach zmagań kategorii „Dziewczęta B”. Tym razem naszym celem okazały się Tarnowskie Góry. Tam, po raz kolejny nasz młodziutki zespół pokazał się z bardzo solidnej strony. Do swojego konta dopisaliśmy 2 zwycięstwa oraz 1 porażkę. Wobec pozostałych rozstrzygnięć na tym turnieju, „Bystrzanki” utrzymały pozycję lidera grupy B, którą to udało się zbudować na poprzednich zawodach rozgrywanych w Bystrej. Sobotni turniej był też okazją do debiutu kilku nowych zawodniczek w oficjalnych zmaganiach. Debiutantki spisały się bardzo korzystnie, część z nich nawet pochwalić mogła się swoimi pierwszymi trafieniami.

Kolejne zawody grupy B już w najbliższą sobotę, kiedy to ponownie obierzemy kierunek na Tarnowskie Góry.

KS BYSTRA   vs  SKARBEK TARNOWSKIE GÓRY II     11:9    (Stypa 4, Kania 3, Adamiec 2, Matuła 1, Wysowska 1)

KS BYSTRA   vs  RUCH CHORZÓW    5:10    (Kania 3, Stypa 2)

KS BYSTRA   vs  SKARBEK TARNOWSKIE GÓRY  I     12:4    (Kania 7, Stypa 3, Matuła 1, Adamczyk 1)

 

SKŁAD KS BYSTRA 2006:
Martyna Wagner
(GK), Nikola Kania, Joanna Stypa, Julia Adamczyk, Oliwia Wysowska, Tatiana Duraj, Julia Matuła, Justyna Adamiec, Martyna Ucher, Julia Małysiak, Magdalena Fołtarz,     TRENER: Roman Kubica