W środowe popołudnie doszło do ostatniego w obecnym sezonie Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej meczu naszych młodziczek. Świeżo upieczone Mistrzynie Śląska w finale sezonu podejmowały na bystrzańskiej hali swoje najgroźniejsze ligowe rywali, piłkarki ręczne Ruchu Chorzów. Spotkanie, któremu towarzyszyła obecność szeroko zgromadzonej publiczności, okazało się widowiskiem zdecydowanie godnym rywalizacji najlepszych zespołów na Śląsku. Intensywność samego pojedynku oraz mnożące się raz po raz popisy, czy to drużynowe, czy to też indywidualne kolejnych zawodniczek budziły wśród zebranych realny podziw.

Środowy mecz lepiej zaczęły „Bystrzanki”, które przez początkowy fragment gry przejęły boiskową inicjatywę. Później do głosu doszły też Chorzowianki. Napędzane przez Reprezentantki Polski – Setię Szulc i dokonującą cudów w bramce Oliwię Suligę oraz świetnie dysponowaną tego dnia Paulinę Małyskę, piłkarki Ruchu zdołały straty z początkowej fazy meczu odrobić i na przerwę zejść przy stanie remisowym. I tak też ten pojedynek toczył się już do końca. Akcja za akcję, punkt za punkt – cała masa emocji i szczypiorniaka na przyjemnym dla oka poziomie. Ostatecznie tuż przed końcem meczu „Bystrzanki” zdołały wyjść na prowadzenie. W ostatniej akcji blisko było jego utraty, kiedy to po stracie naszych dziewczyn piłkarki Ruchu ruszyły z szaleńczą kontrą. Ostatecznie, ostatni rzut, który zakończył się nawet golem, padł już po odgłosie syreny wieńczącym zawody w hali Szkoły Podstawowej nr 2. 22:21 dla niepokonanej w lidze rocznika 2003 od blisko 1,5 roku KS Bystra.

Jaki był to mecz w wykonaniu „Bystrzanek”? Chciałoby się powiedzieć, że był on wręcz odzwierciedleniem całego tego sezonu w jednej, meczowej pigułce. Owszem, nie  brakowało w naszych szeregach wybitnych popisów indywidualnych. Fenomenalne zawody rozegrała Dominika Jakubiec, z każdą minutą nakręcały się aż do wybitnego poziomu Natalia Wereszczyńska czy Julia Talik. Na pierwszym planie zdecydowanie jednak, podobnie jak przez cały sezon, pozostawał zespół. Wyjątkowa boiskowa więź, która każdą z dziewczyn nakręca do wznoszenia się na coraz to wyższy pułap własnych możliwości i walki w kolejnych meczach w imię zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Ten wyjątkowy kolektyw pozwolił na pokonanie naszpikowanej młodymi gwiazdami śląskiego handballu ekipy z Chorzowa, pozwolił też na wygranie całej ligi. Mamy nadzieję, że ten kolektyw przed sobą będzie miał niejeden jeszcze sukces.

Po meczu był czas na chwilę celebracji. Licznie zebrana publika miała okazję nagrodzić zawodniczki gromkimi oklaskami. Dziewczyny otrzymały też od Zarządu Klubu pamiątkowe upominki. W głośnikach popłynął „We are the Champions”. Mieliśmy swoje małe święto…

 

KS BYSTRA 2003  vs   RUCH CHORZÓW 2003     22:21 (11:11)

BRAMKI:  Jakubiec 7, Wereszczyńska 6, Talik 3, Wołoch 2, Widuch 2, Radecka 1, Wrona 1

SKŁAD KS BYSTRA 2003:
Kinga Jaszczuk (GK), Julia Talik, Sandra Korusiewicz, Julia Wołoch, Natalia Wrona, Emilia Małysiak, Martyna Radecka, Dominika Jakubiec, Natalia Wereszczyńska, Weronika Borak, Zuzanna Baraś, Martyna Sadlik, Zuzanna Gruca, Magdalena Widuch, Wiktoria Żywińska, Emilia Więckowska      TRENER: Marcin Węgrzyn