Kamil Zoń przejął pierwszy zespół KS Bystra w styczniu tego roku, w dość trudnych i niewdzięcznych dla trenera okolicznościach. Drużyna znajdowała się w totalnym rozbiciu mentalnym oraz borykała się z nie lada problemami personalnymi. Od tego czasu trener Zoń prowadził „Bystrzaków” w 13. meczach rundy wiosennej bielskiej Klasy A, notując przy tym 2 zwycięstwa, 1 remis oraz 10 porażek. Za sukces można jednak uznać sam fakt zmobilizowania drużyny do startu rozgrywek oraz przygotowania jej w ten sposób, by uniknąć, bądź co bądź, ligowej kompromitacji, stanowiąc w większości meczów równorzędny poziom wobec przeciwników.

Za wspomnianą kilkumiesięczną misję pod Klimczokiem trenerowi Zoniowi dziękujemy i życzymy dużo powodzenia w dalszych wyzwaniach trenerskich. Co dalej? Kamil Zoń rozpoczyna tego lata działalność trenerską na własny rachunek. Już w lipcu w Międzybrodziu Bialskim ruszyć ma jego własna szkółka piłkarska dla najmłodszych. O wyzwaniach szkoleniowych na poziomie seniorski, jak sam twierdzi, póki co nie myśli.

Dziękuję Zarządowi za daną mi szansę, zawodnikom za zaangażowanie i ich zaufanie wobec mnie. Życzę powodzenia w przyszłym sezonie i oby zawsze w meczach był widoczny bystrzański charakter 💪💪💪 Do zobaczenia!” – Kamil Zoń

Co dalej z pierwszą drużyną KS Bystra? Odpowiedź na pytanie – jak kształtować będzie się najbliższa przyszłość „Bystrzaków” i kto ewentualnie będzie odpowiadał za ich wyniki w nowym sezonie powinnyśmy poznać w najbliższych dniach.