Tym samym końca dobiegła blisko 10-miesięczna misja Wiesława Kucharskiego w Bystrej, który na stanowisko szkoleniowca „Bystrzaków” nominowany został 15 grudnia 2016 roku. Zadaniem, którego się podjął było utrzymanie w szeregach Klasy A znajdującej się wówczas na przedostatnim miejscu drużyny. Mimo słabego debiutu, naznaczonego porażką 0:3 w Porąbce, wiosna była dla graczy KS Bystra czasem udanym, a postawiony cel zrealizowany został na kilka kolejek przed końcem zmagań. W lecie tego roku trener Kucharski zastanawiał się przed dłuższy czas nad przedłużeniem tej współpracy. Ostatecznie zdecydował się pod Klimczokiem na nowy sezon zostać, stawiając przed zespołem już znacznie ambitniejsze zadanie – walki o czołowe miejsca w lidze. Po środowej klęsce na Stadionie GOSiR, w zaległym meczu z rezerwami czechowickiego MRKS, Wiesław Kucharski postanowił złożyć na ręce Zarządu Klubu dymisję.

Bilans trenera Kucharskiego w Bystrej uznać można za całkiem przyzwoity. W 18 meczach pod wodzą byłego już szkoleniowca odnieśliśmy 8 zwycięstw, 2 remisy oraz 8 porażek. Kadencja trenera Kucharskiego zapamiętana zostanie z pewnością jako czas widowisk atrakcyjnych dla postronnego kibica, oglądać mogliśmy w nich bowiem aż 87 goli, co daje średnią 4,8 bramki na mecz! 47 z nich udało się strzelić „Bystrzakom”, a 40 razy do siatki KSB trafiali rywale. Zawodnikiem, który w sposób szczególny wspominać będzie ten okres powinien być Paweł Lewandowicz, autor aż 14 goli.

W najbliższym meczu ligowym drużynę KS Bystra poprowadzi trójka członków Rady Drużyny: Jakub Habdas, Jakub Cybiński oraz Witold Dyliński. Ten pierwszy, posiadający stosowne uprawnienia trenerskie widniał będzie w protokole meczowym. Kierunek dalszego postępowania oraz grono ewentualnych kandydatów do przejęcia obowiązków szkoleniowych nie są jeszcze jasne. Mało prawdopodobne byśmy nazwisko nowego pierwszego trenera „Bystrzaków” poznali już w najbliższych dniach.