W meczowej kadrze, którą do dyspozycji miał w Buczkowicach trener Jakub Kania sporo było braków. Nie przeszkodziło to jednak „Bystrzakom” w rozegraniu niezłego meczu, który przyniósł premierowy w tym sezonie punkt. Patrząc obiektywnie an przebieg zawodów to ekipa trenera Kani była w nich ekipą optycznie lepszą, będącą przy okazji znacznie bliżej zwycięstwa. Niestety, wiktorię ostatecznie wypuściliśmy z rąk i z Buczkowic wracamy z 1 punktem.

Sobotni mecz był popisem w wykonaniu snajpera naszej ekipy, Jakuba Habdasa. Właśnie ten zawodnik już w 25. minucie wyprowadził KSB na prowadzenie, wykorzystując błąd obrońcy i lobując bramkarza Sokoła strzałem głową. Kilka minut później Habdas trafił po raz drugi. Tym razem ładnym wolejem wykończył wrzutkę Wnęczaka. Niestety, kilka słabszych minut w naszym wykonaniu sprawiło, że miejscowi najpierw złapali dystans, a tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. W obu przypadkach do bramki strzeżonej przez Krzysztofa Samborskiego trafiał zbierający już na naszej drużynie solidnych, bramkowych skalpów w przeszłości – Damian Tracz. 2:2 przed zejściem do szatni.

Tuż po przerwie obserwatorom meczu przypomniał się niezawodny Kuba Habdas, tym razem skutecznie egzekwując rzut wolny strzałem po ziemi. Gdy w 52. minucie, po zagraniu Siedlarza, sytuację sam na sam wykorzystał Wnęczak, wydawało się, że przywieziemy z Buczkowic pełną pulę. Niestety, demony znane już w przeszłości nie pozwoliły „Bystrzakom” na zachowanie właściwej koncentracji i dowiezienie korzystnego wyniku do końca. W 73. minucie sędzia uznał, wzbudzając przy tym pewne kontrowersje, że po uderzeniu Jaszczurowskiego w poprzeczkę, piłka znalazła się całym obwodem już w bramce Samborskiego. W 88. minucie Sokół doprowadził do wyrównania stanu meczu na 4:4. Błędy w kryciu bystrzańskich obrońców wykorzystał po wrzucie z autu Tomasz Tracz.

Sokół Buczkowice  vs   KS BYSTRA   4:4   (2:2)

Bramki:   D. Tracz 33′ i 44′, Jaszczurowski 73′, T. Tracz 88′ –  Habdas 25′, 30′, 47′, Wnęczak 52′

Sokół Buczkowice: Mateusz Łopata – Mirosław Stec, Mariusz Foriasz, Mohamed Omran, Maciej Mieszczak (70′ Adam Frydel), Wojciech Kaczmarczyk, Tomasz Tracz, Kacper Jaszczurowski, Tomasz Korszyłowski, Damian Tracz, Łukasz Muras (55′ Artur Bożek)

Trener: Zbigniew Urbańczyk

KS BYSTRA: Krzysztof Samborski – Łukasz Kufel, Bartosz Gonciarski, Eryk Piszczałka, Wojciech Jodłowiec (46′ Krzysztof Baścik) – Jakub Kania, Dawid Śleziak, Aleksander Wnęczak, Wiktor Matlak, Marcin Siedlarz (76′ Robert Mazurek) – Jakub Habdas (72′ Maciej Pyć)

Trener: Jakub Kania

Kartki:  żółte:  Jaszczurowski / Mazurek

Sędziowali:  Wojciech Sajbor / Józef Wróbel / Aleksander Moroń