Za naszymi piłkarzami ważne, bo premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Co nie mniej istotne, odniesione w niezłym stylu i w dość przekonujący sposób. Od początku sobotniego meczu w Godziszce ekipa trenera Jakuba Kani prezentowała się lepiej i była zdecydowanie bliższa zdobycia bramki już w pierwszych fragmentach gry. Ostatecznie pierwszego gola udało strzelić się w 20. minucie, kiedy to Jakub Habdas celnym strzałem głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Sławomira Pachnego. Z drugiego trafienia, mimo wielu wcześniejszych prób, cieszyć mogliśmy się dopiero w 65. minucie, kiedy to po nieporozumieniu w szeregach defensywnych gospodarzy sam na sam z bramkarzem znalazł się niezawodny Habdas. Celny strzał lewą nogą w krótki róg bramki i było 2:0. Kilka chwil później ekipa Beskidu dała się zaskoczyć raz jeszcze. Po składnej akcji „Bystrzaków” i wymianie kilku podań z pierwszej piłki, Sławomir Guzek podał do wprowadzonego w drugiej części meczu Aleksandra Wnęczaka, a ten pewnym uderzeniem pokonał bramkarza Godziszki. Końcówka obyła się już bez fajerwerków z naszej strony, jednak bez większych kłopotów udało się dowieźć do ostatniego gwizdka pozytywny rezultat. Jedynym powodem do zmartwienia był gol dla Beskidu, zdobyty po efektownym strzale z dystansu przez Dariusza Gębalę.

Reasumując, wygrywamy niezwykle ważny mecz na zawsze nieprzyjemnym terenie. Jest nadzieja, że udany występ w Godziszce będzie zwiastunem dobrych czasów w bieżącym sezonie Klasy A i wędrówki w górną część tabeli. Okazja do kolejnego kroku już w sobotę, kiedy to w Bielsku-Białej podejmiemy ekipę Zapory Wapienica.

Beskid Godziszka  vs   KS BYSTRA   1:3   (0:1)

Bramki:   Gębala 79′  –  Habdas 20′, 65′, Wnęczak 68′

Beskid Godziszka: Kamil Salamon, Marcin Wisła, Mateusz Kaleta (46′ Sławomir Janica), Marek Kania, Paweł Gluza, Tomasz Sowa, Filip Marczyński (65′ Mateusz Barut), Dariusz Gębala (80′ Paweł Krzus), Konrad Pokrątka (75′ Marceli Janica), Mariusz Sanetra, Przemysław Kopaczka

Trener: Mieczysław Moczek

KS BYSTRA: Krystian Sosna – Łukasz Kufel (80′ Szymon Tarnawa), Bartosz Gonciarski, Eryk Piszczałka, Dawid Śleziak –  Maciej Pyć (46′ Aleksander Wnęczak), Sławomir Pachny (65′ Paweł Lewandowicz), Wiktor Matlak, Marcin Siedlarz, Sławomir Guzek (73′ Krzysztof Baścik) – Jakub Habdas (73′ Michał Micorek)

Trener: Jakub Kania

Kartki:  żółte:  Guzek, Gonciarski

Sędziowali:  Wojciech Dudziak / Daniel Maruszak / Łukasz Janicki