Tym razem, na boisku ze sztuczną nawierzchnią ośrodka sportowego BTS Rekord, mierzyliśmy się z przedstawicielem żywieckiej Klasy B – LKS Beskid Kocierz. W niedzielne popołudnie na boisku zaprezentowało się 17. zawodników przybranych w barwy naszego klubu. Pięciu z nich to gracze nazywani na potrzeby tej relacji: testowanymi zawodnikami.

Test-mecz w Cygańskim Lesie miał wybitnie jednostronny przebieg. Zespół z Żywiecczyzny nie postawił zbyt wysoko poprzeczki, stąd też wysokie i przekonujące zwycięstwo, które przy lepszej skuteczności i koncentracji mogłoby być z pewnością jeszcze bardziej okazałe. Po 3 trafienia zapisali na swoje konto: Mateusz Młynarski oraz jeden z zawodników testowanych. Ponadto, do siatki Beskidu drogę znajdowali też: Piotr Hrapkowicz, Jakub Habdas, Szymon Zając, Wiktor Matlak, Adrian Woźnicki (!) oraz Szymon Szczyrk. Ekipa z Kocierza odpowiedzieć zdołała ledwie jednym celnym uderzeniem, po nieporozumieniu w szeregach defensywnych „Bystrzaków”.

Kolejna, będąca z pewnością większym wyzwaniem, sparingowa próba w najbliższą sobotę, kiedy to staniemy w szranki z występującym w żywieckiej Klasie A, Beskidem Gilowice.

KS Bystra vs Beskid Kocierz    13:1  (5:0)

Gole dla KSB: Młynarski 3, Hrapkowicz, Habdas, Zając 2, Matlak, Woźnicki, Szczyrk, testowany zawodnik 3

Skład KS Bystra: Turek – testowany zawodnik, testowany zawodnik, Piszczałka, Woźnicki – Szczyrk, Hrapkowicz, Zając, Habdas, Matlak – Młynarski    Ponadto: testowany bramkarz, testowany zawodnik, Snaczke, Baścik, testowany zawodnik, Szoblik   Trener: Kamil Zoń