Naszemu zespołowi, po środowym trzęsieniu ziemi naprawdę z dużym trudem przychodzi pozbieranie się. Wstrząsająca porażka z ekipą z Czechowic-Dziedzic, a przede wszystkim pomeczowa dymisja trenera Wiesława Kucharskiego spowodowały, że przed wyjazdem do Międzyrzecza nastroje nie dopisywały najlepsze. Po meczu są chyba jeszcze gorsze. Doznaliśmy wysokiej porażki z zespołem, który nie prezentuje się najlepiej w rywalizacji ligowej i ostatni raz okazję do radości z wygranej miał… 19. sierpnia. Co więcej, także w sobotę gospodarze nie pokazali światu jakiegoś przełomu i wyjątkowej gry, a mimo to bez trudu zdołali „Bystrzaków” pokonać, notując tym samym skuteczne przełamanie po 5. meczach z pustym przelotem.

Pełniący funkcję tymczasowego, grającego trenera, Jakub Habdas zdecydował się na zmianę ustawienia. Drużyna wyszła na boisko w składzie z trzema defensorami i aż pięcioma pomocnikami, co miał ułatwić osiągnięcie przewagi. Mimo przyzwoitego początku, „im dalej w las”, tym było gorzej. W 17. minucie niepilnowany Piotr Buczek wykorzystał dogranie z bocznego sektoru boiska i głową pokonał bezradnego Dylińskiego. Tuż przed końcem pierwszej połowy miejscowy trafili na 2:0, kiedy to po kontrataku oko w oko z Witkiem stanął Szymon Rzeźniczak. Ten po „objechaniu” naszego portero umieścił piłkę w pustej już bramce. Trzeci cios otrzymaliśmy w 67. minucie. Wówczas to efektownym lobem w sytuacji sam na sam popisał się Arkadiusz Rucki. Tym sposobem przegrywamy trzeci mecz z rzędu, tracąc na przestrzeni tygodnia – bagatela! – 12 goli. Trudno cieszyć się też z faktu, że sytuacje bramkowe, które na początku sezonu tworzyliśmy hurtowo, teraz pozostają rzadkością, a nasza strzelecka niemoc trwa już od 214 minut.

Pozostaje mieć nadzieję, że cały bieżący tydzień podziała na naszych piłkarzy właściwie i w końcówce rundy pokażą jeszcze pazury oraz dopiszą do swego dorobku kilka ważnych punktów…

KS Międzyrzecze   vs  KS BYSTRA   3:0 (2:0)

Bramki:  Buczek 17′, Rzeźniczak 43′, Rucki 67′

KS Międzyrzecze:  Ireneusz Szpałek – Michał Zieliński, Paweł Wydra, Łukasz Mentel, Szymon Pustelnik, Adrian Malchar, Krzysztof Stanisławski (60′ Mateusz Kępka), Arkadiusz Rucki (70′ Przemysław Szczyrbowski), Piotr Buczek (87′ Paweł Kępka), Marcin Bebek, Szymon Rzeźniczak (75′ Krzysztof Walasiński)

Trener: Sebastian Jasiński

KS BYSTRA: Witold Dyliński – Rafał Rus, Sebastian Snaczke (46′ Jacek Włoch) Łukasz Kufel (70′ Adrian Woźnicki) –  Jakub Cybiński (70′ Eryk Piszczałka), Piotr Chalecki, Szymon Zając (72′ Piotr Hrapkowicz), Wiktor Matlak, Paweł Lewandowicz – Marcin Siedlarz, Szymon Szczyrk

Kartki: żółte: Cybiński, Snaczke, Turek (na ławce rezerwowych)

Sędziowali:  Adrian Damaz / Bogdan Legięć / Marek Stroński