W kalendarzu aż roi się od różnego rodzaju świąt, świątek i okoliczności. W internecie co i rusz spotkać można się z informacjami, że w kolejne dni obchodzimy, a to „dzień pocałunku”, a to „dzień uśmiechu”, a to np. dni łapania za rozmaite części kobiecego ciała. Dziś śmiało możemy stwierdzić, że 20 lipca jest „Bystrzańskim Dniem Obozowania”… Właśnie dzisiaj bowiem swoje letnie obozy przygotowawcze rozpoczynają dwie grupy sportowców z KS Bystra.

Jako pierwsze w trasę wyruszyły nasze piłkarki ręczne. Ponad 30 szczypiornistek z trzech grup wiekowych, trenujących w naszym Klubie, zebrało się dziś z samego rana (5:00!), by wsiąść w autokar, który obrał kierunek na wielkopolską miejscowość Wągrowiec nad Jeziorem Durowskim. To właśnie w tamtejszym Ośrodku Sportu i Rekreacji  przez najbliższy tydzień przebywać będą podopieczne trenerów Marcina Wegrzyna i Romana Kubicy. Na miejscu czekać je będzie wszystko to, co niezbędne do przeprowadzenia owocnego obozu treningowego. Nowoczesna, pełnowymiarowa hala sportowa, na której nasze piłkarki trenować będą dwa razy dziennie oraz pełne zaplecze sportowe (boiska, bieżnia, siłownia) i rekreacyjne (plaża, aquapark) – wszystko to pozostawać będzie do dyspozycji całej naszej grupy. Dla trenerów będzie to z kolei czas, by w odpowiedni sposób rozpocząć intensywne przygotowania do nowego sezonu Śląskiej Ligi Piłki Ręcznej Dziewcząt. Sam wyjazd potrwa do 27.07, kiedy to zaplanowano powrót naszych szczypiornistek do Bystrej.

20227667_1376464059074495_408509999_o
hala-d

Późnym popołudniem, kiedy już szczypiornistki będą zapewne po obiedzie i pierwszej jednostce treningowej w Wągrowcu, na swój wyjazd wyruszą też piłkarze pierwszej drużyny KS Bystra. Podopiecznych trenera Wiesława Kucharskiego droga czeka wyraźnie krótsza, gdyż na najbliższe cztery dni osiądą w miejscowości Kocikowa, która znajduje się w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Już dziś wieczorem czekać ich będzie pierwszy, wspólny trening, zaplanowany na „Orliku” w pobliskiej Pilicy. Jutro oraz w sobotę trener Kucharski zaplanował po dwie jednostki treningowe: poranną i popołudniową. Wszystkie odbędą się prawdopodobnie na boisku trawiastym w Kocikowej. W niedzielę o godz. 12:00 naszych piłkarzy czekać będzie wieńczący wyjazd mecz sparingowy z GLKS Spartak Wielkanoc-Gołcza. Do Kocikowej uda się kadra złożona z 17 zawodników i 4 członków sztabu. 14 zawodników na miejscu znajdować będzie się od czwartku, 3 (Harat, Hrapkowicz, Woźnicki) dotrze ze względu na obowiązki zawodowe do grupy dopiero w piątek. Na obóz w Jurze nie dotrze z różnych względów kilku graczy obecnej kadry, m.in. kontuzjowani: Paweł Lewandowicz, Krzysztof Baścik czy Piotr Dybczak. Powrót do domów przewidziano na późne popołudnie w niedzielę.

uid_a2c393e8e9965b0a24d6d51d6dfdf6311440431688990_width_736_play_0_pos_0_gs_0_height_414

 

Foto: tvp.pl