Spotkanie z ekipą z Gminy Buczkowice było premierowym w roku 2018 dla „Bystrzaków” w roli gospodarza. Niedzielne popołudnie pod Klimczokiem zapamiętamy nie tylko dzięki pięknej pogodzie, ale i pewnej wygranej piłkarzy KS Bystra, w towarzystwie licznie zebranej publiczności.

Pierwszy gol tego spotkania padł już w 9. minucie spotkania. Wówczas to, podczas spokojnie budowanego ataku pozycyjnego, piłkę na lewej stronie boiska otrzymał Szymon Zając. Jego dośrodkowanie w pole karne, w kierunku Jakuba Habdasa do adresata co prawda nie dotarło, jednak zaskoczyło strzegącego bramki Beskidu, Macieja Rozmusa. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Druga połowa rozpoczęła się również od niezłej gry „Bystrzaków”. W 51. minucie przewaga podopiecznych Kamila Zonia zmaterializowała się w postaci drugiego gola. Piłkę z prawej strony boiska precyzyjnie w pole karne zacentrował Mateusz Młynarski, a do siatki celnym strzałem wpakował ją Jakub Habdas. Była to 13. bramka naszego goleadora w bieżącym sezonie Klasy A. W 67. minucie futbolówkę w pole karne wrzucił  Zając, tę sprytnie głową zgrał Habdas, a Piotr Hrapkowicz stanął oko w oko z Rozmusem, skutecznie finalizując całą akcję. 3:0! W 70. minucie, po kolejnej dobrej centrze Młynarskiego, Wiktor Matlak ustalił z najbliższej odległości wynik niedzielnego spotkania.

Wygrana z Beskidem, mimo iż nie niesie wielkiej rewolucji dla pozycji „Bystrzaków” w ligowej tabeli, to jest niezwykle ważna w kontekście wzmocnienia mentalnego zespołu. Daje ona nadzieję na przyzwoitą wiosnę w naszym wykonaniu. Co ciekawe, była to pierwsza wygrana KSB od 9. kolejki (15.10.2017 – 4:2 z Zaporą Wapienica) i mecz nr 1 w tym sezonie z czystym kontem po stronie strat.

Okazję do podtrzymania dobrej formy mieć będziemy dopiero za 2 tygodnie w domowym spotkaniu z LKS Mazańcowice. W najbliższy weekend czeka nas przymusowa, wynikająca z terminarza rozgrywek pauza.

KS BYSTRA  vs   Beskid Godziszka   4:0 (1:0)

Bramki:  Zając 9′, Habdas 51′, Hrapkowicz 67′, Matlak 70′

KS BYSTRA:  Witold Dyliński (80′ Jerzy Handzel) – Klaudiusz Mocko, Robert Mazurek (46′ Dawid Kłak), Eryk Piszczałka, Adrian Woźnicki (46′ Wiktor Matlak) – Szymon Szczyrk, Piotr Hrapkowicz, Rafał Kłusek, Jakub Habdas (72′ Dawid Paszek), Szymon Zając (70′ Łukasz Kufel) – Mateusz Młynarski (72′ Michał Mroczek)

Trener: Kamil Zoń

Beskid Godziszka:  Maciej Rozmus – Marek Kania (62′ Andrii Maliarchuk), Jan Dziedzic, Szymon Bułka, Paweł Gluza, Marcin Wisła, Dariusz Gębala (46′ Łukasz Muras), Mateusz Gut (80′ Mateusz Kaleta), Przemysław Kopaczka, Łukasz Pępek, Jan Stasinowski (70′ Tomasz Sowa)

Trener: Bogdan Rozmus

Kartki:    żółte: Dziedzic

Sędziowali:  Adrian Damaz / Wojciech Szczurek / Klaudia Kubaszek